حمله مهاجم مونیخ از یک سال پیش برنامه‌ریزی شده بود

03 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پلیس آلمان اطلاعاتی جدید در باره علت حمله مهاجم آلمانی ایرانی‌تبار در مونیخ به دست آورده است. برمبنای اطلاعات رئیس پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان این مهاجم ۱۸ ساله مقدمات کشتار را از یک سال قبل برنامه‌ریزی کرده بود.

روبرت هیمبرگر، رئیس پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان، روز یکشنبه (۳ مرداد / ۲۴ ژوئیه) اطلاعات جدیدی را در ارتباط با کشتار اخیر ۹ نفر در مرکز خرید "المپیا" در شهر مونیخ در اختیار مطبوعات قرار داد.

تهیه سلاح از اینترنت

داویدعلی س. مهاجم ۱۸ ساله آلمانی ایرانی‌تبار که پس از کشتن ۹ قربانی خود را نیز کشت، سلاح‌اش را از بخش‌هایی از اینترنت، که در آن مواد مخدر، سکس و کارت شناسایی تقلبی خرید و فروش می‌شوند، تهیه کرده بود.
به گفته روبرت هیمبرگر، رئیس پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان، سلاح این مهاجم یک "گلوک" مدل ۱۷ بوده است. این سلاح که مدتی ناکارا شده بود، بعدها به طور غیرقانونی دوباره به راه افتاد و نشانی بر آن است که مشخص می‌کند این سلاح در اسلواکی آزمایش شده است.
گفته می‌شود مهاجم ایرانی‌تبار مونیخ با این سلاح روی هم ۵۸ بار شلیک کرده و پوکه‌ها نیز در محل حادثه پیدا شده‌اند. رئیس پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان می‌گوید تحقیقات پلیس نشان‌دهنده آن هستند که این مهاجم به تنهایی عمل کرده و در این حادثه همکاری نداشته است.
هنوز مشخص نیست که مهاجم فشنگ‌های خود را از کجا به دست آورده است.
تعیین محل حادثه از مدت‌ها قبل مشخص بوده است
روبرت هیمبرگر، رئیس پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان، گفته است که این مهاجم از تابستان سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) حمله خود را با دقت کامل برنامه‌ریزی کرده و انتخاب محل تصادفی نبوده است.
داوید علی س. مهاجم ۱۸ ساله، سال گذشته نیز سفری به شهر وینندن در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان کرده است. در این شهر در سال ۲۰۰۹ میلادی یک مهاجم ۱۷ ساله در دبیرستانی ۱۲ نفر را کشت و به هنگام فرار سه رهگذر و خود را نیز از پای درآورد.
مهاجم مونیخ عکس‌های فراوانی از محل حادثه گرفته بوده و به طور همه‌جانبه در باره این کشتار تحقیق کرده بود.

انتخاب روز کشتار

پلیس امور جزایی ایالت بایرن آلمان در کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه اطلاعات جدیدی را در ارتباط با کشتار اخیر ۹ نفر در مرکز خرید المپیا در شهر مونیخ در اختیار مطبوعات قرار داد
داوید علی س. روز حمله را نیز به طور تصادفی انتخاب نکرده بود. ۲۲ ژوئیه پنجمین سالروز حمله تروریستی آندرس برینگ برایویک، تروریست راست‌گرا و خارجی‌ستیز نروژی است.
بعد از ظهر روز جمعه (۳۱ تیر/۲۲ ژوئیه) دو حادثه‌ی تروریستی نروژ را به لرزه درآورد. حادثه نخست در مرکز شهر اسلو به تعدادی از عمارت‌های دولتی آسیب رساند و سراسر پایتخت را به آشوب کشاند. در این انفجار دست‌کم ۷ کشته برجای گذاشت. این بمب در نزدیکی دفتر "ینز استولتنبرگ"، نخست‌وزیر نروژ منفجر شد.
حادثه‌ی هولناک دوم ساعاتی بعد در جزیره اوتویا در ۴۰ کیلومتری اسلو رخ داد. به گفته ماموران انتظامی نروژ، برینگ برایویک، تروریست راست‌گرا و خارجی‌ستیز نروژی که مسلح و اونیفورم پلیس را بر تن داشت، به روی ساکنان اردوگاه جوانان آتش گشود و ۷۷ نفر را به قتل رساند.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...