پدر عامل کشتار مونیخ: تهدید به قتل شده‌ایم

11 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

والدین ایرانی "داوید علی اس."، عامل کشتار مونیخ، می‌گویند تهدید به قتل شده‌اند. به گزارش رسانه‌ها، پدر داوید علی اس. گفته است انگیزه احتمالی این کشتار، موبینگ علیه داوید از سوی همکلاسی‌هایش در مدرسه بوده است.

بر اساس گزارش یک روزنامه در آلمان، والدین "داوید س."، عامل کشتار مونیخ، پیام‌های تهدید به مرگ دریافت کرده‌اند.
پدر "داوید علی اس." به روزنامه "بیلد ام زونتاگ" گفته است که او خودش حال خیلی بد و نزاری دارد و همسرش یک هفته است که در حال گریستن است.
او می‌گوید: «ما بارها تهدید به مرگ شده‌ایم» و می‌افزاید: «زندگی ما در مونیخ نابود شده است.»
حدود یک هفته پیش، "داوید س." ۱۸ ساله در نزدیکی مرکز خرید المپیا در مونیخ ۹ نفر را به ضرب گلوله کشت که اغلب آن‌ها جوان بودند. او در پی آن خود را کشت.
بر اساس اطلاعاتی که در اختیار هفته‌نامه اشپیگل است، این جوان دچار بیماری روحی بوده و تا ماه ژوئن داوطلبانه برای درمان نزد روان‌پزشک می‌رفته است.
یکی از انگیزه‌های احتمالی عمل خشونت‌آمیز او، می‌توانسته این احساس در او باشد که در مدرسه مورد "موبینگ" گروهی از دانش‌آموزان قرار می‌گرفته است.
پدر داوید علی می‌گوید که از نقشه‌های پسرش خبری نداشته است. او حتا از وجود یک اسلحه بی‌اطلاع بوده است. داوید علی این اسلحه را در به اصطلاح "شبکه سیاه" اینترنت (Darknet) تهیه کرده است. این شبکه‌ها به صورت پوششی و رمزگذاری‌شده کار می‌کنند.
پدر داوید علی در گفت‌وگو با این روزنامه گفته است که نام پیشین پسرش "علی" بوده است. اما پسرش بعدها، احتمالا به دلیل موبینگ‌هایی که علیه او در مدرسه صورت می‌گرفته، نام کوچک خود را به "داوید" تغییر داده است. پس از آن دیگر حاضر نبوده است او را "علی" صدا بزنند.
پدر داوید می‌گوید که پسرش هیچ‌گاه از موبینگ‌های درون مدرسه برایش حرف نزده است، اما او حدود چهار سال پیش از یکی از همکلاسی‌هایش درباره این موبینگ‌ها علیه داوید علی شنیده است.
در پی آن بوده است که او پسرش را از آن مدرسه خارج کرده و با معلم مدرسه در این رابطه گفت‌وگو کرده است.
پدر داوید علی می‌گوید علیه شماری از دانش‌آموزان به دلیل موبینگ علیه پسرش شکایت کرده، اما این شکایت به جایی نرسیده و پرونده مختومه اعلام شده است.
مراسم نیایش و بزرگداشت قربانیان این رویداد روز یکشنبه ۳۱ ژوئیه در یکی از کلیساهای مونیخ برگزار می‌شود.
به همین مناسبت در مجلس ایالتی بایرن نیز در همین روز مراسمی با حضور یوآخیم گاوک، رئیس‌جمهور آلمان و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برگزار خواهد شد.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...