مهاجمان وورتسبورگ و آنسباخ با اعضای داعش تماس داشتند

16 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پلیس آلمان اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد مهاجمانی که در وورتسبورگ و آنسباخ جان عده‌ای را به خطر انداختند، با اعضای داعش از جمله در عربستان تماس داشتند. آنها قصد داشتند عده بیشتری را به قتل برسانند.

مهاجمانی که در وورتسبورگ و آنسباخ به عده‌ای از شهروندان عادی حمله کردند، با اعضای "دولت اسلامی" (داعش) مستقر در عربستان سعودی تماس داشتند.
مأموران پلیس آلمان با بررسی لیست تماس‌های تلفنی مهاجمان به این موضوع پی برده‌اند. تارنمای اشپیگل این خبر را در گزارشی منتشر کرده است.
بنا به این گزارش عامل سوءقصد در قطاری به مقصد وورتسبورگ با رابطان خود با این پیام خداحافظی می‌کند: «ما همدیگر را در بهشت خواهیم دید».
این جوان ۱۷ ساله افغانستانی به نام ریاض خان احمدزی در ۱۸ ژوئیه با تبر عده‌ای را در قطار زخمی کرد.
پیش از آن فردی از داعش به جوان پیشنهاد می‌کند که با یک خودرو به جمعیت حمله کند، اما جوان می‌گوید که چون گواهینامه رانندگی ندارد، قادر به این کار نیست. سپس او به جای این کار سوار قطاری می‌شود و به عده‌ای از مسافران حمله می‌کند.
بمبی در میان جمعیت
در عملیاتی دیگر که روز ۲۴ ژوئيه با کشته شدن شهروندی سوری به نام محمد دلیل در آنسباخ به پایان رسید، به اعتقاد مقامات پلیس کشته شدن این فرد از روی خطا بوده است.
حدس پلیس این است که محمد دلیل قصد داشته کوله پشتی انباشته از مواد منفجره را در میان جمعیت جشنواره موسیقی بگذارد و از دور آن را منفجر کند. اما موادی که همراه داشته پیش از موقع منفجر شده، و سبب مرگ او شده است. در این انفجار ۱۵ نفر در پیرامون او نیز زخمی شدند.
پیش از این عملیات شخصی در تماس تلفنی از او خواسته است که از عملیات انفجار فیلم بگیرد و آن را برای داعش بفرستد.
مأموران در محل سکونت محمد دلیل پیامی ویدیویی و همچنین موادی برای ساختن بمب یافته‌اند، که نشان می‌دهند او قصد داشته عملیات بیشتری در آلمان انجام دهد.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...