خطر وقوع حملات تروریستی در آلمان زیاد است

21 آذر 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نسبت به افزایش حملات تروریستی از سوی هواداران شبه‌نظامیان "دولت اسلامی" در آلمان هشدار داد. او دلیل این امر را موفقیت‌های آلمان در مبارزه با تروریسم خواند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، روز شنبه (۱۰ دسامبر) در پیام ویدئویی هفتگی خود گفت که آلمان در مقابله با تروریسم و مبارزه با شبه‌نظامیان اسلام‌گرای "دولت اسلامی" موفقیت‌هایی به‌دست آورده است. او به عنوان نمونه از آزادسازی شهر موصل در عراق یاد کرد و گفت: «در عین‌حال این پیروزی خطر وقوع حملات تروریستی در آلمان را زیاد می‌کند.»
اوزولا فن در لاین، وزیر دفاع آلمان، نیز در این رابطه خواستار اجرای برنامه‌‌های اقتصادی و آموزشی در مناطق تحت کنترل و نفوذ "دولت اسلامی" شد و تاکید کرد که باعملیات نظامی به تنهایی نمی‌توان بر شبه‌نظامیان پیروز شد.
تمدید وضعیت اضطراری در پاریس
هم‌زمان دولت فرانسه روز شنبه در نشست فوق‌العاده‌ای در پاریس وضعیت اضطراری در این کشور را که اواسط ماه ژانویه ۲۰۱۷ به پایان می‌رسد، تمدید کرد. به گزارش خبرگزاری‌ها این شرایط که از جمله امکانات بیشتری برای ردیابی و دستگیری مظنونان در اختیار نیروهای پلیس قرار می‌دهد، تا ۱۵ ژوییه‌ی ۲۰۱۷ به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آوریل و هم‌چنین انتخابات پارلمان فرانسه در ژوییه به مرحله‌ی اجرا گذاشته خواهد شد.
وضعیت اضطراری در فرانسه از ماه نوامبر سال گذشته و در پی حمله‌ی تروریستی پاریس در این کشور برقرار شد و تا کنون ۴ بار تمدید شده است. قرار است روز یکشنبه (۱۱ دسامبر) تمدید وضعیت اضطراری به تصویب نمایندگان پارلمان برسد.

0 نظر 4261 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...