اطلاع لوفتانزا از افسردگی خلبان - 'تصاویر تازه از سقوط'

12 فروردين 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شرکت خطوط هوایی لوفتانزا می گوید که آندریاس لوبیتز کمک خلبان خطوط جرمن وینگز که تصور می شود هواپیما را عمدا در کوه های آلپ فرانسه ساقط کرده باشد قبلا یک دوره ابتلایش به افسردگی را به اطلاع شرکت رسانده بود.

لوفتانزا که صاحب جرمن وینگز است هفته پیش گفت که آندریاس لوبیتز برای مدتی دوره آموزش خلبانی را متوقف کرده بود اما نگفت چرا.

این شرکت اکنون ای میل هایی به تاریخ ۲۰۰۹ را منتشر کرده که نشان می دهد لوبیتز به مربیانش گفته بود از "افسردگی شدید" رنج می برد.

در همین حال گزارش می شود که همه بقایای انسانی از محل سقوط جمع آوری شده است.

مقام های فرانسوی به خبرگزاری فرانسه گفتند که بقایای همه قربانیان از محل سقوط که یک شکاف دورافتاده در دل کوه است خارج شده اما ماموران روز چهارشنبه به صحنه باز خواهند گشت تا به جستجوی وسایل شخصی سرنشینان ادامه دهند.

همچنین جستجو برای یافتن دومین دستگاه ضبط اطلاعات پرواز - جعبه سیاه - ادامه خواهد یافت. دستگاه ضبط صداهای کابین خلبان قبلا پیدا شده و نقش کمک خلبان در ساقط کردن هواپیما با اطلاعات آن استنباط شده بود.

همچنین در روز سه شنبه روزنامه آلمانی بیلد و مجله فرانسوی "پاریس مچ" گزارش دادند که ویدئویی از آخرین لحظات هواپیما پیش از اصابت به کوه را به دست آورده اند.

به نوشته این نشریات این تصاویر توسط یک تلفن همراه در داخل هواپیما گرفته شده و در آن صدای مسافرانی که فریاد می کشند شنیده می شود.

'تمایل به خودکشی'

پرواز شماره ۹۵۲۵ جرمن وینگز از بارسلون به دوسلدورف سه شنبه پیش در آلپ فرانسه سقوط کرد و کلیه ۱۵۰ سرنشین آن کشته شدند.

کارستن اسپور مدیرعامل لوفتانزا قبلا گفته است که این شرکت هیچ سرنخی نداشت از این که ممکن است خلبان هواپیمای ایرباس ای۳۲۰ را ساقط کند.

او گفت:‌ "او ۱۰۰ درصد و بدون هیچ محدودیت یا پیش شرطی برای پرواز واجد شرایط بود."

اکنون معلوم شده است که آقای لوبیتز اطلاعاتی درباره دوره افسردگی اش را به آموزشگاه پرواز لوفتانزا در شهر برمن فرستاده بود. او این کار را با از سر گیری دوره آموزشی پس از چند ماه توقف انجام داد.

آقای لوبیتز در سال ۲۰۰۸ برای آموزش خلبانی در لوفتانزا ثبت نام کرد و در سال ۲۰۱۳ خلبان شد.

محققان گفته اند در محیط زندگی شخصی، خانوادگی یا حرفه ای او چیزی نیافته اند که سرنخی از انگیزه او به دست دهد.

گمانه زنی های زیادی در مورد زندگی عشقی آقای لوبیتز وجود دارد. یک گزارش تایید نشده حاکیست که دوست دختر او باردار بود و یک دوست دختر سابق او می گوید که لوبیتز سال گذشته گفته بود دست به کاری به یاد ماندنی خواهد زد.

دوست دختر سابق لوبیتز گفت او سال گذشته قول داد: "یک روز کاری خواهم کرد که تمام سیستم را عوض خواهد کرد و همه اسمم را خواهند دانست و مرا به یاد خواهند داشت."

یک مراسم رسمی برای سرنشینان پرواز بارسلون به دوسلدورف روز ۱۷ آوریل در کلیسای جامع کلن آلمان برگزار خواهد شد.

0 نظر 1890 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...