آغاز بررسی پرونده قتل توگچه، دختر شجاع ترک‌تبار آلمانی

04 ارديبهشت 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

توگچه آلبایرق در حمایت از دو دختر جوان وارد صحنه یک منازعه شد و جان باخت. پنج ماه پس از مرگ او، محاکمه مرد جوانی که ضربه دست او توگچه را به کام مرگ فرستاد، آغاز شد. او با صدای لرزان از خانواده توگچه عذرخواهی کرد.

یک‌درگیری لفظی شدید. دوستی که تلاش می‌کند میانجی‌گری کند و مرد جوانی که کسی جلودارش نیست. ضربه دست او بر صورت یک دختر جوان فرود می‌آید و دختر نقش زمین می‌شود. سر دختر با شدت به آسفالت برخورد می‌کند و او بی‌حرکت روی زمین می‌ماند.

این تنها تصاویر صامتی هستند که دوربین‌مدار بسته از صحنه درگیری یک مرد جوان با توگچه آلبایراق ضبط کرده و قرار است جزئیات پرونده‌ی مرگ او را روشن کند.

دادگاه شهر دارمشتات جمعه (۲۴ آوریل/ ۴ اردیبهشت) رسیدگی به پرونده مرگ توگچه آلبایراق را آغاز کرد. فرد ضارب، زانل ام. جوان ۱۸ ساله‌ صرب‌تبار آلمانی که به "ضرب و شتم به قصد کشتن" متهم است، در آغاز دادگاه با صدای لرزان از کار خود ابراز تأسف کرد.

او درحالی که اشک می‌ریخت، افزود: «از کاری که کردم، بی‌نهایت متأسفم. من به هیچ‌وقت انتظار مرگ او را نداشتم. من حتی نمی‌توانم تصور کنم که چه درد و رنجی بر خانواده او تحمیل کردم. بسیار متأسفم.»

۶۰ شاهد و دو کارشناس به دادگاه رسیدگی پرونده توگچه دعوت شده‌‌اند. باید روشن شود در پارکینگ فست‌فود دقیقأ چه اتفاقی رخ داده است؟

آیا موضوع بر سر یک قتل است، یا سقوط توگچه روی زمین و در نهایت مرگ او یک تصادف ناگوار و ناخواسته بوده، بوده است؟ وکیل زانل ام. پیش از آغاز دادگاه به خبرگزاری فرانسه گفت: «جای بحث ندارد که موکل من به توگچه سیلی زده است.»

اما پرسش مهم اینجاست که آیا زانل ام. می‌دانسته که ضربه شدید او به صورت توگچه می‌تواند به مرگ او ختم شود و در نهایت دادگاه چه مجازاتی برای این مرد ۱۸ ساله که هنگام ارتکاب جرم به سن قانونی نرسیده بوده تعیین خواهد کرد؟

محاکمه زانل ام. در دادگاه دارمشتات آغاز شد

به‌گزارش رسانه‌های آلمان زانل ام. سابقه کیفری دارد. او در دو سال و نیم گذشته چهار بار به دلیل دزدی، باج‌گیری دسته‌جمعی‌، تلاش جمعی برای دزدی و یک مورد ضرب‌و شتم خطرناک محکوم شده است.

وکیل خانواده توگچه پیش از آغاز دادگاه به خبرنگاران گفت که آن‌ها انتظار تعیین مجازات مناسبی را دارند که موجب شود زانل ام. دست از رفتار خشونت‌بار خود بردارد.

0 نظر 1101 بازدیدها
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...