جوانان آلمان با آگاهی بیشتری رابطه جنسی را شروع می‌کنند

21 آبان 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

براساس نتایج یک تحقیق تازه در آلمان، روشنگری عمومی در باره مراقبت‌ها و ملاحظات در روابط جنسی با موفقیت همراه بوده است. آموزش‌ها در مورد جوانان مهاجرتبار هم نتایج چشمگیری داشته است.

 

رفتارهای جنسی جوانان آلمان نسبت به ۱۰ سال پیش تغییر کرده است. هایدرون تایس، مدیر "مرکز آگاه‌سازی در امور سلامتی و درمان " آلمان در کنفرانسی رسانه‌ای که روز ۱۲ نوامبر در برلین برگزار شد، اعلام کرد که فعالیت‌های آگاه‌کننده‌ی مراکز آموزشی و خانواده‌ها با "موفقیت‌های چشم‌گیر" همراه بوده و نسل جوان را از درگیرشدن با پیامدهای منفی برقراری رابطه‌ی جنسی بدون استفاده از وسایل پیش‌گیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های عفونی حفظ کرده است.

این مرکز که فعالیت‌های خود را از سال ۱۹۸۰ آغاز کرده،‌تا سال ۲۰۰۵ تنها از جوانان آلمانی برای تهیه‌ی آمار خود در باره‌ی سکس، وسایل و شیوه‌های پیش‌گیری و آموزش در باره‌ی آن‌‌ها‌، نظرسنجی می‌کرد. ولی از ۱۰ سال پیش برای تهیه‌ی این گونه آمار، رفتارها و روابط سکسی جوانان مهاجرتبار را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.

بر اساس تازه‌ترین گزارش این مرکز که "روابط جنسی جوانان در سال ۲۰۱۵" عنوان دارد، در حال حاضر تنها ۸ درصد دخترها و ۶ درصد پسرهای ۱۴ تا ۱۷ ساله، در نخستین رابطه‌ی جنسی خود از وسایل پیشگیری استفاده نمی‌کنند. در سال ۱۹۸۰، این رقم ۲۹ درصد پسران و ۲۰ درصد دختران جوان را شامل می‌شد.

آگاهی در باره‌ی پیامدهای منفی

به گفته‌ی تایس، اصولا نسل جدید جوانان آلمانی و مهاجرتبار، نسبت به نسل پیش تمایل کمتری به برقراری رابطه‌ی جنسی پیش از ۱۷ سالگی دارد. روند کسب تجربه‌ی جنسی در سن ۱۴ سالگی که در سال ۲۰۰۵ متداول بود، در سال ۲۰۱۵ متوقف شده است. این گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که دخترها زودتر از پسرها به کسب تجربیات جنسی دست می‌زنند. جوانان آلمانی پسر نسبت به هم‌سالان مهاجرتبار خود، بیشتر در این زمینه فعالند.

در این گزارش هم‌چنین آمده است که آگاهی‌رسانی در مورد پیامدهای منفی برقراری رابطه‌ی جنسی بدون استفاده از وسایل پیشگیری که اغلب از سوی معلمان و والدین جوانان صورت گرفته، با موفقیت همراه بوده است. این امر به ویژه در مورد گروه‌جوانان مهاجرتبار صدق می‌کند.

به گفته‌ی تایس، در سال ۲۰۰۵ بیش از یک سوم پسران مهاجرتبار از بکاربردن وسایل پیش‌گیری خودداری می‌کردند. این رقم اکنون به یک دهم کاهش یافته است. ۲۰ درصد دختران مهاجرتبار نیز در سال یاد‌شده بدون استفاده از وسایل پیشگیری رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کردند. این رقم اکنون به ۲ درصد رسیده است.

گزارش "مرکز آگاه‌سازی در امور سلامتی و درمان " آلمان به‌طور کامل در سال ۲۰۱۶ منتشر می‌شود.

DW.COM

0 نظر 1619 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...