رشد ۴۹ درصدی صدور مجوز حمل اسپری فلفل و سلاح رعب‌آور در آلمان

10 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کسی که در آلمان بخواهد سلاح رعب‌آور و اسپری فلفل با خود حمل کند نیاز به "پروانه کوچک حمل اسلحه" دارد. به گزارش یک روزنامه آلمانی، نزدیک به ۴۰۲ هزار نفر در شش ماه اول سال ۲۰۱۶ چنین مجوزی را کسب کرده‌اند.

 

شمار شهروندان آلمانی که خواهان "پروانه کوچک حمل اسلحه" هستند، رو به افزایش است. این پروانه برای حمل سلاح‌های رعب‌آور (غیر کُشنده) یا اسپری‌های فلفل لازم است. به گزارش شماره روز یکشنبه (۳۱ ژوئيه/ ۱۰ مرداد) روزنامه "دی ولت"، تعداد پروانه‌های صادر شده در نیمه نخست سال جاری ۲۰۱۶ نزدیک به ۴۰۲ هزار مورد بوده که افزایشی ۴۹ درصدی را نسبت به نیمه نخست سال پیش نشان می‌دهد. وزارت کشور آلمان این آمار را در پاسخ به پرسشی که روزنامه یاد شده مطرح کرده در اختیار آن قرار داده است. تعداد ۲۶۹ هزار و ۸۹۹ "پروانه کوچک حمل اسلحه" در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ در آلمان ثبت شده است.
بنا به گفته وزارت کشور آلمان، اما شمار افرادی که دارای سلاح گرم در این کشور هستند افزایش نیافته است و به هر حال پروانه‌ای برای سلاح گرم صادر نشده است. تعداد مجوزهای اسلحه گرم کاهش یافته و به یک میلیون و ۸۹۴ هزار رسیده است. سال پیش یک میلیون و ۸۹۸ هزار مجوز اسلحه گرم در آلمان ثبت شده بوده است.

رئيس اتحادیه پلیس آلمان: مردم می‌ترسند


راینر وندت، رئیس اتحادیه پلیس آلمان، درباره علل افزایش متقاضیان "پروانه کوچک حمل اسلحه" می‌گوید: «ترس مردم از ترور و بزهکاری مدام بیشتر شده است. مردم دیگر با دلجویی و آمار و اطلاعیه آرام‌شدنی نیستند.»
رئیس اتحادیه پلیس آلمان می‌گوید که مردم می‌خواهند دست کم احساس کنند که وقتی دولت نمی‌تواند به قدر کافی از جان آنها حفاظت کند، خودشان برای تامین امنیت‌شان کاری می‌کنند.

قانون درخواست مجوز

در آلمان از سال ۲۰۰۳ مقرر شده که هر کس بخواهد با خود سلاح غیرکشنده یا گازهای محرکی چون اسپری فلفل حمل کند، باید دارای مجوز باشد. حمل کردن در اینجا به معنای آن است که برای مثال از کمربند برای آویختن و حمل سلاح استفاده شود. تنها کسی که دارای "پروانه کوچک حمل اسلحه" باشد مجاز به این کار است. برای کسب مجوز باید به اداره مربوطه مراجعه و درخواست‌نامه‌ای را پر کرد و ۵۰ یورو پرداخت.
البته خرید سلاح رعب‌آور (غیر کشنده) احتیاجی به مجوز ندارد. در آلمان هر فردی که بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد، می‌تواند چنین سلاحی را بخرد؛ اما در صورتی که "پروانه کوچک حمل اسلحه" را نداشته باشد، نمی‌تواند آن را به طور آشکار حمل کند، بلکه باید آن را پوشیده و بسته‌بندی شده نگه دارد.
بنابراین برای خرید سلاح رعب‌آور در آلمان محدودیتی وجود ندارد. برای نگهداری این سلاح در خانه نیز مجوزی لازم نیست.

 

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...