قانون ادغام پناهجویان اجرایی می شود

19 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قانون ادغام، که با بحث های دوامدار و داغ توأم بود، روز شنبه اجرایی‌می شود. این قانون سهولت ها و همچنان محدودیت ها را برای پناهجویان در بر دارد.

توماس دیمیزیر وزیر داخلۀ آلمان فدرال امروز جمعه (۵ آگست ۲۰۱۶) با تمجید از اصلاحات در این قانون گفت که این اصلاحات زیربنای جدیدی برای سیاست آلمان در قبال ادغام پناهجویان و مهاجرین است. دیمیزیر افزود: «خوشحالم که ما برای آنعده از پناهجویانی که به صورت دوامدار در کشور ما می‌مانند، به ایجاد قواعد و مقررات روشنی موفق شدیم.» وزیر داخلۀ آلمان تأکید کرد که "با این قانون ما از ادغام آنها در جامعه حمایت می‌کنیم و همزمان از آنها تقاضا می‌کنیم که به احترام گذاشتن به ارزش های ما آشکارا متعهد بمانند و برای ادغام خود در جامعه فعالانه سهم بگیرند". دیمیزیر افزود که هدف از این قانون "یک زندگی آزاد و صلح آمیز در یک جامعۀ باز و بردبار" است.
این قانون قرار است ادغام پناهجویان در آلمان را تسهیل کند، اما همزمان محدودیت های را برای کسانی که از پابندی به آن خودداری می‌کنند، دربر دارد. طور مثال اشتراک در کورس های ادغام برای همه پناهجویانی که دورنمای اقامت در آلمان دارند، باید اجباری باشد. آنعده که این کورس ها را رد می‌کنند و یا نیمه تمام می‌گذارند، از خدمات کمتری که در قانون پناهجویان تسجیل شده است، برخوردار می‌گردند.
برای تصویب اصلاحات در قانون ادغام بیشتر از همه موضوع اجازۀ زندگی در خانه و یا اپارتمان برای یک پناهجو پس از سه سال، مورد اختلاف قرار داشت، تا از ایجاد محلات خاص زیست پناهجویان جلوگیری شده بتواند.
پناهجویان تازه وارد نخست تنها در ایالتی می‌توانند زندگی کنند که در اول به همانجا تقسیم بندی شده اند. پس از آن هر ایالت خود تصمیم می‌گیرد که چه زمانی اجازۀ کوچ کردن به یک خانه و اپارتمان را به پناهجو بدهد. اما کسی که کار می‌کند و یا تازه کار یافته است و یا هم تحصیل می‌کند، اجازه دارد از اقامتگاه پناهجویان کوچ کند. این امکان در مورد همه کسانی که از اول جنوری امسال به عنوان پناهنده به رسمیت شناخته اند، صدق می‌کند.
افراد مستحق پناهندگی در آینده پس از پنج سال اقامت در آلمان و موفقیت در روند ادغام، می‌توانند ویزای اقامت دایمی دریافت کنند. آنهای که بسیار سریع خود را در جامعۀ آلمانی مدغم بسازند، حتی پس از سه سال می‌توانند ویزای دایمی اقامت دریافت کنند.
کسی که یک دورۀ تحصیلی و یا آموزش فنی را آغاز کند، اجازه دارد تا پایان این دوره در آلمان بماند.
اجزای بسیار اساسی این قانون ادغام سر از روز شنبه (۵ آگست ۲۰۱۶) به اجرا در می‌آید. در پی آن به تاریخ اول جنوری ۲۰۱۷ مقررات جدیدی روی کار می‌شوند که اشتراک اجباری در کورس های ادغام را در بر دارند. در این مقررات همچنان درج است که عدم اشتراک در این کورس ها چه پیامدی می‌داشته باشد.
حکومت آلمان همچنان می خواهد با این قانون صد هزار جای کار در داخل و بیرون از تأسیسات ثبت و پذیرش پناهجویان ایجاد کند. این کار ها اما دایمی نبوده بلکه تنها به منظور گام گذاشتن به بازار کار درنظر گرفته می‌شوند.
DW.COM

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...