دانستنی‌های سودمند درباره آلمان - پول و مالیات

07 خرداد 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مالیات بر درآمد

همه افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند می‌باید شخصا اظهارنامه مالیاتی را پر و ارسال کنند. این اظهار نامه برای تعیین مالیات بر درآمد شخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر در سال گذشته، مالیات بالا‌تر از آنچه که در اظهارنامه اعلام شده، محاسبه و پرداخت شده باشد، تفاوت مسترد داده می‌شود.

معمولا اظهارنامه مالیات بر درآمد باید تا ۳۱ مه ارسال شود.

شما همچنین می‌توانید نسبت به تکمیل و تسلیم اظهارنامه مالیاتی به صورت آنلاین اقدام کنید، به عنوان مثال از اینجا: www.elster.de

 

باز کردن حساب بانکی

به طور کلی، هر فرد بالغی با اثبات هویت می‌تواند حساب بانکی باز کند. هر چند، شرایط اضافی توسط برخی بانک‌ها هم تعیین می‌شوند به عنوان مثال داشتن گواهی اشتغال. افراد زیر سن قانونی می‌توانند حساب بانکی باز کنند اگر رضایت پدر و مادر یا قیم خود را داشته باشند. اگر باز کردن یک حساب بانکی عادی برای کسی نفی شود، فرد می‌تواند یک حساب اعتباری باز کند. اطلاعات بیشتر را می‌توان در Sparkasse، Volksbank و یا در مرکز مشاوره مصرف کننده گان کسب نمود.

هنگام افتتاح حساب، مشتریان مختار به انتخاب بین بانک‌های اصلی و یا شعبه‌ای هستند. بانک‌های اصلی اغلب شرایط مطلوبی دارند و معمولا حساب آنلاین بوده و توسط خود صاحب حساب اداره می‌شود، اختصاص می‌دهند. در بانک‌های شعبه‌ای و یا غیر مستقیم مشتری به صورت با واسطه از خدمات بانکی و دیگر مشاوره‌های جانبی استفاده می‌کند.

 

پول و مالیات

شوفا (مرکز اعتبار سنجی)

Schufa شناخته شده‌ترین نهاد بیمه‌های اعتباری (یا نهاد تضمینی) در آلمان است. Schufa از یک سو از پیمانکار در برابر زیان‌های اعتباری محافظت می‌کند و از سوی دیگر باعث کمک به حفاظت از مصرف کنندگان در برابر بدهی‌های بیش از حدی که خارج از توان پرداختی آن‌ها باشد، می‌شود. Schufa داده‌های عملکرد اعتباری بیش از ۷۵٪ از مردم آلمان را رصد می‌کند.

 

هر کسی که در آلمان وام دریافت کند _ این شامل هر وام بانکی و یا خرید قسطی است_ مشخصات او در پایگاه داده اعتباری «Schufa» ثبت می‌شود. اطلاعات (شامل نام، آدرس، آدرس قبلی، شغل، کارفرما، درآمد، بدهی و پارامترهای دیگر) توسط Schufa محاسبه و ارزش گذاری می‌شوند که شامل اطلاعاتی در مورد اعتبار فرد است. اگر می‌خواهید بدانید که چه داده‌هایی از شما بر روی پایگاه داده ذخیره می‌شود مستقیما به Schufa و یا مراجعه کنید.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...