تابعیت آلمان

به دست آوردن شهروندی آلمان کار ساده نیست. متقاضیان باید دست کم هشت سال در آلمان اقامت داشته باشند. علاوه برآن، فرد متقاضی باید توانایی تامین معیشت خود و خانواده خود را داشته باشد. جزئیات را دراین مطلب جمع آوری کرده ایم.

 بعد از قبول شدن پناهنده درهر کشوری باید مدت زمانی را در آن کشور زندگی کند تا بتواند برای تابعیت یا همان سیتیزنی تقاضا نماید.
این مدت برای پناهندگان در هر کشور متفاوت است و لیست این کشورها به قرار زیر است:

انواع اقامت و شرایط اعطای آن وبقیه مقررات مربوطه در آلمان در قانون اقامت Aufenthaltsgesetz (AufenthG) که در تاریخ ۰۱/۰۵/۲۰۱۰ لازم الاجراء، شده تنظیم گردیده است.

احزاب ائتلاف دولتی آلمان در مورد قوانین جدید مهاجرت به این کشور توافق کردند. بخش مهمی از این توافق مربوط به شرایط اخراج پناهجویان است. بر اساس قانون جدید مراکش، تونس و الجزایر به فهرست کشورهای امن افزوده می‌شوند.

مجلس نمایندگان آلمان "بوندس تاگ" لایحه اصلاحی قانون اقامت خارجیان در آلمان را تصویب کرد. این قانون با رای موافق اتحاد احزاب دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و همچنین حزب سوسیال دمکرات آلمان به تصویب رسید.

خارجیانی که می خواهند آلمانی شوند باید از اول سپتامبر 2008 در یک تست تابعیت که در سراسر کشور آلمان بطور یکدست و واحد برگزار میشود، قبول شوند. این تست شامل بخشهای "سیاست در دموکراسی"، "تاریخ و (احساس) مسئولیت"، "انسان و جامعه" می باشد.

شهروندان ایرانی‌تبار آلمان از معدود خارجیانی هستند که به دلایل ویژه می‌توانند با حفظ تابعیت خود، تابعیت کشور آلمان راهم به دست بیاورند. برای بسیاری دیگر از مهاجران اما پذیرش تابعیت آلمانی به معنای ترک تابعیت از وطن است.

خارجیانی که می خواهند آلمانی شوند باید در یک تست تابعیت که در سراسر کشور آلمان بطور یکدست و واحد برگزار میشود، قبول شوند. این تست شامل بخشهای "سیاست در دموکراسی"، "تاریخ و (احساس) مسئولیت"، "انسان و جامعه" می باشد.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...