تحصیل و امور دانشجوئی

بر اساس نتایج یک نظرسنجی اینترنتی دانشجویان بیش از شاغلین از استرس رنج می‌برند. این نظرسنجی با همکاری دانشگاه پتسدام و هوهن‌هایم انجام شده است و بیش از ۱۸ هزار دانشجو در آن شرکت کرده‌اند.

مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت گفت: محوریت همکاری های دانشگاه علم و صنعت با آلمان راه اندازی دانشگاه مشترک برای افزایش تعاملات بین دو کشور است.

سکونت در دوران دانشجویی در خوابگاه یا آپارتمان موقت و گذرا است. قیمت‌ مسکن دانشجویی در شهرهای مختلف آلمان متفاوت است. انستیتوی اقتصاد آلمان در گزارش سالانه خود هزینه مسکن دانشجویی در گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای این کشور را اعلام کرد.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان ارائه‌ی مدرکی دال بر تسلط داوطلب به زبان آلمانی در سطح B1 براساس چارچوب مشترک در اروپا الزامی است. این در حالی است که این مدرک لازم است اما برای ورود به دانشگاه‌های آلمان کافی نیست.

دریافت بورسیه تحصیلی آرزوی بسیاری از دانشجویان است، مخصوصا دانشجویانی که در خارج از کشور خود مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آلمان، تحت چه شرایطی می‌توانند از بورسیه تحصیلی برخوردار شوند؟

تفاوت عمده در دوره‌ی دکترا میان دانشگاه‌های آلمان و ایران، در آزمون ورودی است. برخلاف دوره‌ی دکترا در ایران، معدل و موافقت استاد راهنما با طرح رساله‌ی دکترا، دو عامل اصلی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان به شمار می‌رود.

"آینده‌پژوهی" از رشته‌های تحصیلی نوینی است که به تحقیق و طراحی شرایط مطلوب‌تر برای زندگی آیندگان در این جهان می‌پردازد. دانشگاه آزاد برلین از جمله دانشگاه‌هایی است که این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد عرضه می‌کند.

دانشگاه شهر بوخوم در آلمان اعلام کرده است که به عنوان یک اقدام عملی در حمایت از پناه جویان از ترم زمستانی (اکتبر) سال 2015 پناه جویانی که زمینه معلوماتی قبلی برای ورود به دانشگاه داشته باشند را برای مدت یک ترم به عنوان دانشجوی مهمان پذیرش می کند.

صفحه1 از3


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...