یک ترم تحصیل دانشگاهی رایگان برای پناه جویان در دانشگاه بوخوم- آلمان

18 مرداد 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دانشگاه شهر بوخوم در آلمان اعلام کرده است که به عنوان یک اقدام عملی در حمایت از پناه جویان از ترم زمستانی (اکتبر) سال 2015 پناه جویانی که زمینه معلوماتی قبلی برای ورود به دانشگاه داشته باشند را برای مدت یک ترم به عنوان دانشجوی مهمان پذیرش می کند.

افراد پذیرش شده می توانند به عنوان دانشجوی مهمان در سالن های تدریس این دانشگاه شرکت کنند.

یکی از مراکز دیدار و گفتگوی این دانشگاه به نام "اُوازهِ- OASE" که در نزدیک دانشگاه قرار دارد به عنوان محلی برای مشاوره و سنجشِ شرایطِ متقاضیان در نظر گرفته شده است. مدیر این دفتر در یک گفتگوی اولیه با فرد متقاضی، با کسب اطلاعاتی در مورد پیشینه ی تحصیلی فرد علاقمند تلاش می کند بر اساس رشته مورد نظر این فرد، پذیرش او برای یک ترم در دانشگاه بوخوم را سازماندهی و هماهنگ کند. ثبت نام علاقمندانی که در این چهارچوب پذیرش می شوند رایگان خواهد بود.

 

پرفسور وایلر از اعضای شورای سرپرستی دانشگاه بوخوم یادآور می شود "یکی از پایه های اصلی که الگوی ما در کارمان است این است که آموزش و تحقیق مرز نمی شناسد. این بخشی از تلاش ماست که از این طریق فرهنگ استقبال و خوش آمدگوئی به پناه جویان را تقویت کرده تا از آن طریق انطباق و همگرائی پناه جویان در جامعه تقویت شود."

 

در ماه های اخیر آمادگی شهروندان آلمان برای کمک به پناه جویان بسیار بالا گرفته است. بسیاری از مردم و نهادهای مختلف تلاش می کنند تا با ایده ها و ابتکارات ساده در حد توان خود این حمایت را به عمل تبدیل کنند. تلاش اخیر دانشگاه بوخوم یکی از همین ابتکارات است که انعکاس بسیار گسسترده ای نیز در رسانه های آلمان داشته است.

 

شهر بوخوم واقع در ایالت نورد راین وستفالن در غرب آلمان قرار دارد. در دانشگاه بوخوم بیش از 42.000 نفر دانشجو تحصیل می کنند. در این دانشگاه رشته های مرتبط با علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی، تدریس می شوند.

 

حنیف حیدرنژاد

03.08.2015

 

منابع: 

 

Offener Hörsaal

http://aktuell.ruhr-uni-bochum.de/meldung/2015/07/meld02840.html.de 

https://www.asta-bochum.de/asta/offener-h%C3%B6rsaal 

 

محل مشاوره و سنجش اولیه

OASE - Ort für Austausch, Studium und Entwicklung der Ruhr-Universität Bochum 

Adresse: Buscheypl. 3, 44801 Bochum

 Telefon:0234 7002332

 

لینک به نقشه آدرس فوق در گوگل

https://www.google.de/maps/place/OASE+-+Ort+f%C3%BCr+Austausch,+Studium+und+Entwicklung+der+Ruhr-Universit%C3%A4t+Bochum/@51.44948,7.26229,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x992687c9b8219599?sa=X&ved=0CHwQ_BIwDmoVChMIg4jkreGNxwIVwr4UCh2OeAAx

 

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...