مهاجران، رشد جمعیت آلمان را مثبت خواهند کرد!

03 خرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

با ادامه روند مهاجرپذیری تا ۲۰ سال آینده جمعیت آلمان به بیش از ۸۳ میلیون نفر خواهد رسید. این کشور در حال حاضر ۸۱ میلیون و ۷۷۰ هزار نفر جمعیت دارد. ورود مهاجران بر پیری جمعیت آلمان اما تاثیری نخواهد گذارد.

بنا بر تحقیقات انجام‌شده توسط انستیتوی اقتصاد آلمان، با ورود موج پناهجویان و مهاجران جدید به این کشور، رشد جمعیت آلمان طی ۲۰ سال آینده دیگر منفی نخواهد بود.
بر اساس این گزارش در سال ۲۰۳۵ جمعیت آلمان به ۸۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید که نسبت به جمعیت کنونی این کشور ۲ / ۱ درصد افزایش خواهد داشت. بنا بر آمار رسمی تا پایان سال گذشته، جمعیت آلمان ۸۱ میلیون و ۷۷۰ هزار نفر بود.

اداره سراسری آمار آلمان در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود که اگر مهاجرت به این کشور همچنان همانند سال‌های اخیر ادامه داشته باشد، جمعیت آلمان در سال ۲۰۳۵ به ۸۰ میلیون نفر خواهد رسید.
حالا با پیش‌بینی انستیتوی اقتصاد آلمان که جمعیت آلمان را در ۲۰ سال آینده سه میلیون نفر بیشتر از اداره آمار اعلام کرده، دانشمندان این مرکز به سیاستمداران هشدار داده‌اند که باید در برنامه‌ریزی‌های ساختاری، در پروژه‌های ساخت مسکن و نیز در برنامه‌ریزی برای بازار کار این آمار را در نظر داشته باشند.

 

این انستیتو که مرکز آن در شهر کلن قرار دارد، همچنین به این نکته اشاره کرده که دولت آلمان پیش‌بینی کرده بود در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۰۰ هزار پناهجوی جدید وارد این کشور می‌شوند در حالی که این رقم به یک میلیون و یکصد هزار پناهجو رسید؛ بیش از دوبرابر آمار پیش‌بینی‌شده.

این در حالی است که بر اساس یافته‌های این موسسه، حدود ۴۰۰ هزار پناهجوی ثبت‌نشده در حال حاضر در آلمان هستند؛ پناهجویانی که تا پایان سال گذشته روند رسیدگی به پرونده آنان به اتمام نرسیده است.

با وجود اختلاف نظرها، موسسه اقتصاد آلمان و اداره سراسری آمار این کشور بر یک نکته اتفاق نظر دارند و آن این است که ورود پناهجویان و مهاجران به آلمان تاثیری بر پیر شدن جمعیت این کشور نخواهد گذاشت.

بر اساس برآورد‌های صورت گرفته، در سال ۲۰۳۵ حدود ۲۶ درصد مردم آلمان بیشتر از ۶۷ سال سن خواهند داشت. این رقم در حال حاضر ۱۹ درصد است.

 

 

 

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...