رکورد تازه مهاجرت به آلمان از خارج و داخل اروپا

13 تیر 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آلمان مقصد دلخواه بیشتر پناهجویانی‌ست که به اروپا می‌آیند. اما آمار تازه نشان می‌دهد که از داخل اروپا، به ویژه از شرق اروپا نیز عده زیادی اقامت در آلمان را ترجیح می‌دهند.

سال گذشته شمار افرادی که از خارج اروپا برای زندگی و کار روانه آلمان شدند، به بالاترین حد خود رسید، اما تنها غیراروپاییان نیستند که آلمان را محل اقامت خود می‌سازند. آمار "اداره مهاجرت و پناهندگی" که در رسانه‌های جمعی منتشر شده نشان می‌دهد که در کشورهای عضو "اتحادیه اروپا" نیز تمایل به مهاجرت به آلمان بالاست.
طبق آمار در سال گذشته بیش از ۶۸۵ هزار نفر از اروپا به آلمان آمدند. حدود ۳۰۳ هزار نفر از آنها پس از چندی به کشورهای خود برگشتند، در نتیجه بیش از ۳۸۲ هزار نفر در آلمان ماندگار شده‌اند.
در میان کشورهای اروپایی اتباع رومانی بیش از هر کشور دیگری به آلمان آمده‌اند. پس از آن کشورهای لهستان، بلغارستان و کرواسی قرار دارند.
روی هم رفته حدود ۴ پنجم کسانی که از کشورهای اروپا به آلمان مهاجرت کردند، از شرق اروپا بودند.
همین آمار نشان می‌دهد که از کشورهای یونان، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا عده کمتری به آلمان مهاجرت می‌کنند. در سالهای گذشته به علت بحران مالی مهاجرت از این کشورها بیشتر بود.
از این کشورها در دوران رونق اقتصاد آلمان عده زیادی برای کار به آلمان مهاجرت کردند. اما امروزه این کشورها خود مقصد پناهجویان هستند.
بنا به این گزارش از میان ۱۸ و نیم میلیون مهاجری که در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند، بیش از ۴ میلیون نفر آنها در آلمان هستند. پس از آلمان، کشورهای بریتانیا با بیش از سه میلیون و فرانسه با بیش از دو میلیون نفر بیشترین مهاجران را دارند.

0 نظر 780 بازدیدها
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...