"مهاجران آماده به اعمال خشونت آمیز از آلمان اخراج شوند"

24 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شاروال ایالت توبینگن آلمان می خواهد مهاجران آماده به اعمال خشونت آمیز از آلمان اخراج شوند، حتی اگر مهاجران سوریه نیز باشند. اظهارات او در این مورد انتقاد های شدید را برانگیخت.

کارشناسان هشدار می دهند که چنین خواستی از دید حقوقی مشکل آفرین است. بوریس پالمر شاروال ایالت توبینگن از حزب سبز های آلمان، بعد از انتقاد های شدید درون حزبی نیز از اظهاراتش دال برای اخراج مهاجرین آماده به اعمال خشونت آمیز حتی به سوریه دفاع کرد.
او روز دوشنبه در یک پیام تویتری نوشت: «کنوانسیون ژینو به روشنی اجازه می دهد که عاملین مرتکب به خلاف قانون حتی به مناطق جنگی نیز برگشت داده می شوند». شاروال ایالت توبینگن افزود که او با این اظهاراتش فقط از وضعیت قانونی سخن گفته و هیچ تقاضایی نکرده است.
پالمر در ارتباط با مهاجران آماده به اعمال خشونت آمیز به روزنامه "اشتوتگارته سایتونگ" گفت: «چون سوریایی ها را نمی توان به کشورهای دیگر که پیش از آمدن به آلمان در آنجا رسیده اند برگشت داد، در این صورت فقط یک راه موجود است؛ اینکه آنها را باید به کشور زادگاه شان فرستاد». او افزود که باید بررسی شود که آیا در سوریه مناطق امن وجود دارد یا خیر.
دانیل تیوم کارشناس و استاد حقوق اروپایی و بین الدول از دانشگاه کونستانس روز دوشنبه درباره اظهارات پالمر گفت: «در واقعیت امر او کاملاً حق به جانب است. کسی که یک عمل سنگین جنایی را مرتکب شده، محکوم شده باشد و به این دلیل خطری برای عامه مردم یا امنیت کشور باشد، اجازه است که اخراج شود».
اما این حقوق دادن می افزاید که در عمل در مورد این ماده در کنوانسیون حقوق بشر اروپایی ملاحظاتی موجود است. در آن شکنجه و برخوردهای غیرانسانی ممنوع قرار داده شده است.
این که آیا در سوریه واقعاً مناطق امنی وجود داشته باشد، قسمی که پالمر گمانه زنی می کند، باید در موارد جداگانه بررسی شود. دانیل تیوم توضیح می دهد: «پالمر هیچ چیز نوی را تقاضا نمی کند». دقیقاً ماده ای را که او در کنوانسیون ژینو به آن استناد می کند، چندی پیش حکومت آلمان فدرال آن را در بسته پناهندگی دو، مورد تفسیر قرار داد و به آن وسیله آن را ساده تر ساخت تا توسط آن از عاملین اعمال خلاف قانون، ماهیت مهاجر بودن حذف شود.
اما فولکر بِک که مانند شاورال ایالت توبینگن عضو حزب سبزها است، اظهارات پالمر را "کاملاً بی اساس" خوانده گفت: «من فکر نمی کنم کسی بتواند از توبینگن در مورد وضعیت امنیتی سوریه داوری کند. در آنجا که امروز سلاح ها به صدا نمی آید، ممکن است فردا به یک منطقه جنگی تبدیل شود».
DW.COM

 

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...