پناهجویان ده‌ها هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده‌اند

06 ارديبهشت 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در یک سال گذشته ورود بیش از یک میلیون‌ پناهجو به آلمان بازار کار در این کشور را رونق بخشیده است. این پدیده بیش از همه در بخش‌های ساختمان‌سازی و خدمات اداری و همچنین شرکت‌های خصوصی امنیتی قابل مشاهده است.

 یک پژوهش تازه که نتایج آن روز دوشنبه (۲۵ آوریل / ۷ اردیبهشت) منتشر شد بیانگر این واقعیت است که شمار بالای پناهجویان در آلمان تنها باعث زیان مالی برای این کشور نشده بلکه فرصت‌های شغلی زیادی هم برای شهروندان آلمانی ایجاد کرده است.

این پژوهش توسط کارشناسان "موسسه بازار کار و تحقیقات شغلی نورنبرگ" صورت گرفته است. به گفته سخنگوی این موسسه افزایش فرصت‌های شغلی بین ژانویه ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۶ بیش از حد معمول بوده است.

او در این راستا آمار مشخصی عرضه نکرد اما گفت، افزایش فرصت‌های شغلی "دوروبر حد متوسط اعداد ۵ رقمی" (یعنی حدود ۵۰۰ هزار نفر) بوده است.

این سخنگو تاکید کرد که بیش از همه رشته‌های ساختمان‌سازی و خدمات اداری و همچنین شرکت‌های خصوصی امنیتی از ورود پناهجویان جدید به آلمان بهره برده‌اند.

در ماه فوریه (اسفند) روزنامه "بیلد" آلمان به نقل از چند کارشناس گزارش داد که در سال جاری میلادی ۷۰۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد. "بیلد" در این رابطه نوشت که مهمانخانه‌ها و رستوران‌ها به ۳۰ هزار کارگر جدید نیاز دارند.

مارسل فراتچر، رئیس "مؤسسه پژوهش اقتصادی آلمان" به این روزنامه گفته بود که "بازار کار آلمان هرگز به اندازه امروز قوی نبوده است".

 

DW

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...