در ماه مه ۶۴۲ پناهجوی ایرانی وارد آلمان شده‌اند

18 خرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دولت آلمان در ماه مه ۲۰۱۶ ورود بیش از ۱۶ هزار نفر را به عنوان پناهجو به ثبت رسانده که ۶۴۲ تن از آنان مدارک‌ شناسایی صادره از ایران را با خود داشتند. پناهجویان سوری هنوز در صدر فهرست متقاضیان پناهندگی این کشور هستند.

شمار پناهجویان در آلمان هم‌چنان کاهش می‌یابد. بر اساس گزارش وزارت کشور آلمان، در ماه مه سال جاری میلادی نام و مشخصات ۱۶ هزار و ۲۸۱ پناهجو در "ایزی سیستم" به ثبت رسیده است.
این رقم در ماه آوریل حدود ۱۵ هزار و ۴۹۱ نفر بوده است. پناهجویانی که مشخصات آنان در "ایزی سیستم" وارد می‌شود، به تدریج برای اقامت به چند ایالت پناهجوپذیر این کشور فرستاده می‌شوند.
گزارش یادشده که روز سه‌شنبه (۷ ژوئن/۱۷ خرداد) منتشر شد، هم‌چنین نشان می‌دهد که در ماه گذشته، ۲۶۸۵ نفر از سوریه، ۲۲۸۹ تن از افغانستان، ۱۳۵۵ نفر از عراق، ۱۲۶۰ از روسیه و ۶۴۲ پناهجو از ایران وارد آلمان شده‌اند.

افزایش ۱۱۲ درصدی

بر اساس گزارش وزارت کشور آلمان، شمار تقاضاهای پناهندگی‌ای که به "اداره‌ سراسری امور مهاجرت و پناهندگی" در ماه مه تسلیم شده، نسبت به ماه آوریل کاهش یافته و به ۵۵ هزار و ۲۵۹ نفر رسیده است.
این رقم در مقایسه با ماه مه سال گذشته، حدود ۱۱۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
کارشناسان دلیل کاهش شمار پناهجویان در آلمان را امضای توافقنامه‌ میان اتحادیه‌ اروپا و ترکیه در مورد محدود کردن عبور پناهجویان و بسته‌شدن راه بالکان می‌دانند. در سال ۲۰۱۵، بیش از یک میلیون پناهجو وارد آلمان شدند.

رسیدگی به تقاضاهای پناهندگی

"اداره‌ سراسری امور مهاجرت و پناهندگی" در ماه مه به بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ پرونده‌ی تقاضای پناهندگی رسیدگی کرده است.
این رقم در ماه آوریل نزدیک به ۴۴ هزار و ۴۰۰ پرونده بود. در ماه‌های آوریل و مه سال گذشته تنها نزدیک به ۲۲ هزار پرونده‌‌‌ مورد رسیدگی قرار گرفت.‌
اداره‌ی فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در ماه مه به بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ پرونده‌ی تقاضای پناهندگی رسیدگی کرده است
بر اساس آمار اداره یاد شده، اجازه‌ اقامت بیش از نیمی از این متقاضیان صادر شده و پناهندگی ۴۲ درصد از آنان به رسمیت شناخته شده است.
۱۵ درصد باقیمانده تنها "به دلایل انسان‌دوستانه" به زادگاه خود یا کشور مبدا بازگردانده نمی‌شوند اما خانواده‌های این افراد برای مدتی از امکان پیوستن به آنان محروم می‌مانند. نزدیک به یک چهارم تقاضاهای پناهندگی رد شده است.
حدود ۴۶۰ هزار پرونده‌ پناهندگی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون، نزدیک به ۳۱۰ هزار پناهجو وارد آلمان شده و تقاضای پناهندگی ارائه داده‌اند.
این رقم در چارچوب زمانی یادشده، پیش از افزایش انفجاری شمار پناهجویان در سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۱۴۲ هزار پرونده بود.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...