۳۲۰۰ شکایت از انباشته شدن درخواست های پناهندگی در آلمان

27 خرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

هزاران پناهجو در آلمان از مقامات آلمانی به خاطر کندی در روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی شان شکایت کرده اند. آلمان قبلا اعلام کرده بود روند رسیدگی به درخواست ها را سرعت می بخشد.

خبرگزاری فرانسه "ای اف پی" به اسنادی دست یافته است که نشان می دهد هزاران پناهجو علیه مقامات آلمانی شکایت ثبت کرده اند.
براساس گزارش این خبرگزاری تا آخر ماه مارچ سال روان میلادی ۳۲۷۱ دوسیه از این نوع شکایات در آلمان ثبت شده است.
اداره فدرال امور پناهندگان و مهاجران آلمان در پاسخ کتبی به سوال یک وکیل مدافع این آمار را ارائه کرده است.
چنین شکایتی زمانی می تواند معتبر باشد که مقامات آلمانی در تصمیم گیری در مورد درخواست پناهندگی یک پناهجو در چهارچوب زمانی مشخص شده ناموفق باشند.
حدود یک سوم از این موارد شکایت در ایالت پرجمعیت نوردراین وستفالن در برابر محکمه قرار دارند. این ایالت شمار زیادی از پناهجویان را در جریان بحران مهاجرت اسکان داده است.
فرانک یورگن وایزه، رئیس اداره امور پناهندگان و مهاجران در آلمان در ماه فبروری گفت مقامات در حال بررسی انبوهی از دوسیه های درخواست پناهندگی هستند که انبار شده اند.
تنها سال گذشته بیش از ۱،۱ میلیون پناهجو وارد آلمان شده اند. وایزه گفت که بین ۶۷۰ تا ۷۷۰ هزار پناهجو که سال گذشته به آلمان وارد شده اند، هنوز پاسخ نهایی را در مورد درخواست های پناهندگی شان دریافت نکرده اند.
وزارت داخله آلمان در پایان ماه اپریل گفت که تا ماه آگست سال گذشته رسیدگی به درخواست های پناهندگی به طور متوسط بین ۵ تا ۶ ماه طول کشیده است.
مقامات آلمانی در پی بحران مهاجرت اعلام کردند که روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی را سرعت بخشیده و به سه ماه کاهش می دهند.
در حال حاضر شمار زیادی از پناهجویان در ایالت های مختلف این کشور اقامت دارند که در ماه های اخیر سال گذشته میلادی وارد آلمان شده اند و هنوز برای شان وقت مصاحبه داده نشده است.

گراف درخواست های پناهندگی در میانه سال های 2015 و 2016 در آلمان.
گراف درخواست های پناهندگی در میانه سال های 2015 و 2016 در آلمان.


DW.COM

0 نظر 1162 بازدیدها
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...