موانع اخراج پناهجویان رد شده را بردارید

27 خرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان خواهان کاهش موانعی شده است که بر سر راه اخراج پناهجویان قرار دارد. او از داکتران خواست که از صدور گواهی بیماری برای پناهجویان قبول ناشده ای که مشکلات صحی جدی ندارند، خودداری کنند.

دیمیزیر در مصاحبه با شماره پنج شنبه روزنامه آلمانی «راینشه پُست» گفت: «داکتران در موارد بسیاری (برای پناهجویان قبول ناشده) گواهی بیماری صادر می کنند، در حالی که این پناهجویان مشکلات صحی جدی ندارند و امکان اخراج آن ها از کشور وجود دارد».
وزیر داخله آلمان افزود: «این ممکن نیست که در مورد ۷۰ درصد از مردان زیر ۴۰ سال مدت کوتاهی پیش از اجرای حکم اخراج اعلام شود که آن ها بیمار هستند و جا به جایی آن ها غیرممکن است. این برخلاف تجربیات به دست آمده است».
دیمیزیر خطاب به ایالات کشورش گفت: «ما باید تکالیف مان را به طور مشترک انجام دهیم و آن چه را که در بسته های پناهندگی ۱ و ۲ در موردش به توافق رسیده ایم، به اجرا درآوریم. در بخش اجرایی هنوز کمبودی هایی وجود دارد».
به گفته وزیر داخله آلمان، مهم این است که پناهجوی قبول ناشده از زمان دقیق اجرای حکم اخراج خبردار نشود و از امکان بازداشت پناهجویان تا زمان اخراج شان باید با عزم بیشتری استفاده شود: «اگر که پناهجو در تعیین هویت اش کمک نکند و یا در صورت رد تقاضاهای پناهندگی اش از کشور خارج نشود، حمایت مالی از او باید کاهش داده شود».
دیمزیر گفت که به این منظور در سال گذشته امکانات قانونی ایجاد شده است که باید با پیگیری و عزم بیشتری از آن استفاده شود.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...