مخارج پناهجویان در آلمان به شدت افزایش یافته است

18 شهریور 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

حدود یک‌میلیون پناهجو در سال ۲۰۱۵ میلادی از دولت آلمان کمک هزینه مالی و کالایی دریافت کرده‌اند. رئیس اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی اعلام کرد که بررسی پرونده پناهجویان هنوز به کندی انجام می‌شود.

در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۷۵ هزار پناهجو در آلمان از دولت این کشور برمبنای قانون پناهجویی، کمک هزینه زندگی به صورت نقدی یا جنسی دریافت می‌کردند. بودجه دولت آلمان برای این امر در این سال حدود ۳/ ۵ میلیارد یورو بوده است.
برپایه‌ داده‌های اداره آمار آلمان که مرکز آن در ویسبادن است، این شمار پناهجو به نسبت سال پیش از آن (۲۰۱۴) افزایشی ۱۶۹ درصدی دارد. تعداد پناهجویانی که در سال ۲۰۱۴ میلادی در آلمان به صورت نقدی یا جنسی کمک هزینه زندگی دریافت می‌کردند ۳۶۰ هزار نفر اعلام شده بود.
به گزارش خبرگزاری آلمان این آمار در شرایطی است که وقتی با تقاضای پناهندگی پناهجویی موافقت شود، کمک هزینه زندگی او به صورت نقدی یا جنسی برمبنای قانون پناهجویی در این کشور قطع خواهد شد.
دولت آلمان سعی می‌کند تا نیازمندی‌های پناهجویان را از جمله در ارتباط با خورد و خوراک، محل زندگی، گرمایش، لباس و درمان تامین کند و حقوقی ماهانه‌ای نیز برای سایر احتیاجات در اختیار آنها قرار دهد.

اداره مهاجرت و پناهندگی به هدف‌های سال ۲۰۱۶ خود نمی‌رسد

برمبنای آمارهای اداره‌ فدرال آمار آلمان، شمار پناهجویان از سال ۲۰۱۰ تاکنون همواره افزایش یافته است. شمار نهایی پناهجویان در سال ۲۰۱۶ بستگی به این موضوع دارد که اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی تا چه حد در رسیدگی به پرونده پناهجویان موفق باشد.
فرانک یورگن وایزه، رئیس اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی، در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که این اداره به هدف پیش‌بینی شده خود که بررسی یک میلیون پرونده پناهجویان در سال ۲۰۱۶ بوده نخواهد رسید.
فرانک یورگن وایزه در این مصاحبه گفت که پرونده حداکثر ۷۰۰ هزار پناهجو در سال ۲۰۱۶ بررسی خواهد شد. او یکی از دلایل مهم کندی در روند بررسی پرونده پناهجویان را ناکافی بودن پرسنل اداره زیر نظر خود اعلام کرد.
اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در حال حاضر حدود هشت هزار کارمند دارد و رئیس این اداره بر این نظر است که در ماه‌های اخیر بررسی پرونده پناهجویان سرعت بیشتری گرفته است. او گفت در حال حاضر رسیدگی به پرونده پناهجویان جدید در حالت عادی یک ماه و ۱۰ روز طول می‌کشد. این مدت از اولین برخورد پناهجو با ماموران تا تصمیم‌گیری نهایی در باره پرونده پناهندگی او را شامل می‌شود.

0 نظر 1626 بازدیدها
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...