۶۰ درصد آلمانی‌ها خواهان محدودیت برای ورود پناهجویان

01 مهر 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته شصت درصد آلمانی‌ها خواهان تعیین سقفی برای ورود پناهجویان به این کشور هستند. صدراعظم آلمان تاکنون بارها با اعمال چنین محدودیتی برای پناهجویان مخالفت کرده است.

مجله آلمانی "فوکوس" روز جمعه ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) نتایج نظرسنجی‌ای را منتشر کرده است که بر اساس آن ۶۰ درصد آلمانی موافق مشخص کردن سهمیه ثابتی برای پذیرش پناهجویان هستند. ۳۵ درصد از افراد سوال شونده نیز با این موضوع مخالفت کرده‌اند.
در این نظرسنجی ۸۱ درصد از هواداران حزب راستگرا و پوپولیستی "آلترناتیو برای آلمان" با اعمال این محدودیت موافق‌اند. این حزب مشتاقانه این دیدگاه را تبلیغ می‌کند.
تعداد موافقان این ایده در میان هواداران حزب آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، نیز بالاست. ۶۴ درصد از هواداران حزب دموکرات مسیحی با تعیین سقف موافق‌اند.
در همین حال اکثریت هواداران حزب دموکرات‌های آزاد (۵۷ درصد)، حزب چپ (۵۴ درصد) و حزب سوسیال دموکرات (۵۲ درصد) از ایده محدود کردن شمار پناهجویان حمایت می‌کنند.
تنها اکثریت اعضای حزب سبزهای آلمان هستند که مخالف تعیین سقف برای ورود پناهجویان‌اند. این نظرخواهی هفته گذشته با پرسش از ۱۰۰۲ نفر در سراسر آلمان صورت گرفته است.
هورست زهوفر، نخست وزیر ایالت بایرن، هم‌چنان از سیاست پناهجوپذیری آنگلا مرکل انتقاد می‌کند
در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون نفر پس از ورود به آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند. این موضوع موجب شده است که "سیاست درهای باز" آنگلا مرکل در قبال پناهجویان با انتقاد‌های زیادی روبرو شود. حملات تروریستی در چند شهر آلمان نیز بر شدت انتقادها افزوده است.
حزب سوسیال مسیحی، متحد دموکرات مسیحی‌ها در ایالت بایرن نیز از منتقدان جدی سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل است. هورست زهوفر، نخست وزیر ایالت بایرن و رییس حزب سوسیال مسیحی می‌گوید که آلمان باید در هر سال فقط با پذیرش ۲۰۰هزار پناهجو موافقت کند.
با این همه صدر اعظم آلمان تاکنون به دفعات اعمال هرگونه محدودیت برای تعداد پذیرش پناهجویان را رد کرده است. اصراری که می‌تواند موقعیت سیاسی او را در درون حزب‌اش و همچنین در میان افکار عمومی متزلزل کند.

0 نظر 1021 بازدیدها
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...