یک سیاست‌مدار حزب حاکم آلمان تهدید به مرگ شد

18 فروردين 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

راست‌گرایان افراطی گوتس اولریش، عضو شورای ایالت زاکسن آنهالت آلمان را تهدید کرده‌اند که در صورت ادامه فعالیت‌های خارجی دوستانه‌اش، سرش را می‌برند. او که موافق حمایت از پناه‌جویان است، موافق اسکان آنها در این شهر است.

آتش زدن یک مرکز پناهجویان در شهر تروگلیتس آلمان در ایالت زاکسن آنهالت نتایج وخیمی برای گوتس اولریش، سیاست‌مدار حزب حاکم دمکرات مسیحی آلمان در شورای ایالت زاکسن آنهالت داشته است.

راست‌گرایان افراطی این کشور او را تهدید کرده‌اند که به خاطر پافشاری بر اهداف سیاسی انسان‌دوستانه سرش را می‌برند. گوتس اولریش یکی از موافقان طرح ساختن مرکزی برای پناهجویان در شهر تروگلیتس است.

هولگر اشتال‌کنشت، وزیر داخلی ایالت زاکسن آنهالت روز دوشنبه (۱۷ فروردین / ۶ آوریل) در این رابطه اعلام کرد که مقامات امنیتی آلمان برای این عضو شورای ایالتی محافظی تعیین کرده‌اند، زیرا جان او در خطر است.

گوتس اولریش که مسئول سکنی دادن پناهجویان است، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی n-tv آلمان دراین باره گفت تهدیدها شدت گرفته‌اند و او را تهدید کرده‌اند که سرش را خواهند برید. اولریش روز سه‌شنبه (۱۱ فروردین / ۳۱ مارس) به اهالی شهر تروگلیتس اطلاع داده بود که در نظر دارد مرکزی برای پناهجویان در این شهر تاسیس کند.

جمعه شب (۱۴ فروردین / ۳ آوریل) افرادی ناشناس مرکزی را که قرار بود از ماه مه سال جاری ۴۰ پناهجو را در خود جای دهد آتش زدند. گرچه هنوز مشخص نشده چه کسی یا کسانی عامل این آتش‌سوزی است، اما مقامات شهر راست‌گرایان افراطی را مسئول این آتش‌سوزی می‌‌دانند.

حزب راست‌گرای افراطی ناسیونالیست‌های آلمان و رهبرش اشتفن تیل، ماه‌هاست که در مخالفت با پذیرش پناه‌جویان در شهر تروگلیتس را فعالیت شدید تحریک‌کننده دارند.

مانوئلا اشوزیگ، وزیر امور خانواده آلمان روز یکشنبه (۱۶ فروردین / ۵ آوریل) در مصاحبه با خبرنگار روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" گفت: «ما نباید مبارزه با راست‌گرایان افراطی را کاهش دهیم.»

فولکر کاودر، رئیس فراکسیون احزاب حاکم دمکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان در مجلس نمایندگان آلمان "بوندس تاگ" در مصاحبه با خبرنگار روزنامه آلمانی "وِلت" که روز سه‌شنبه (۱۸ فروردین / ۷ آوریل) منتشر می‌شود، در باره حمله و آتش زدن مرکز پناهجویان در شهر تروگلیتس گفت: "این حمله‌ای به حاکمیت قانون" بود.

شهر کوچک تروگلیتس در ایالت زاکسن آنهالت آلمان با ۲۷۰۰ شهروند در روزهای آغازین ماه مارس نیز خبرساز شده بود. شهردار این شهر کوچک به خاطر تهدیدهای راست‌گرایان افراطی علیه اعضای خانواده‌اش مجبور به استعفا شد.

مقامات شهر تروگلیتس اما بر توافقی که در این شهر تصویب شده پای می‌فشارند. گوتس اولریش، عضو شورای ایالتی در گفت‌وگو با خبرنگار اشپیگل آنلاین تاکید کرده است که "شهر تروگلیتس پذیرای ۴۰ پناهجو خواهد شد".

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...