یک اقامتگاه دیگر پناهجویان در شرق آلمان به آتش کشیده شد

02 اسفند 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سحرگاه روز یکشنبه در شهر باوتسن، در ایالت شرقی زاکسن آلمان، یک اقامتگاه که برای اسکان پناهجویان ساخته شده بود، به آتش کشیده شد. به هنگام آتش‌سوزی بسیاری با خوشحالی آتش گرفتن این محل را جشن گرفتند.

 

توماس کناوپ، سخنگوی پلیس ایالت زاکسن در شرق آلمان تایید کرد که این اقامتگاه در گذشته هتلی به نام "هوسارنهوف" در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار در مرکز شهر بوده است. قرار بود این محل از ماه مارس سال جاری میلادی اقامتگاه پناهجویان شود.

گفته می‌شود ۷۰ مامور از شش مرکز آتش‌نشانی شهر زاکسن برای خاموش کردن حریق در محل حاضر شده بودند. ماموران موفق شدند از گسترش حریق به خانه‌های مسکونی و فروشگاه‌های اطراف محل حادثه جلوگیری کنند.

بر مبنای آخرین تحقیقات در باره این حادثه، آتش‌سوزی در ساعت سه و ‌سی دقیقه سحرگاه روز یکشنبه (۲ اسفند/ ۲۱ فوریه) آغاز شد. هنگامی که ماموران آتش‌نشانی خود را به محل حادثه رساندند، سقف این اقامتگاه در آتش می‌سوخت.

هنوز دلیل این حریق روشن نشده است. ماموران تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده‌اند. برند مربیتس، رئیس پلیس شهر لایپزیک و رئیس تحقیقات در باره تخلفات افراط‌گرایان نیز صبح یکشنبه در محل حادثه حضور یافت.

مامورن پلیس چندین مرد مست که در نزدیکی محل حادثه با حوشحالی در باره این حادثه شعار می‌دادند را شناسایی کردند. پلیس باوتسن همچنین سه مرد مست ۱۹ و ۲۰ ساله را نیز که جلوی فعالیت ماموران آتش‌نشانی را گرفته بودند، از محل حادثه دور کردند. دو نفر از این افراد دستگیر شدند، زیرا حاضر به ترک محل نبودند.

قرار بود ۳۰۰ پناهجو از ماه مارس سال جاری در این اقامتگاه سکنا گزینند. صاحب هتلی که محل کار خود را به اقامتگاه پناهجویان تبدیل کرده بود، در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که از طرف پلیس از بروز آتش‌سوزی اطلاع یافته و به سرعت به محل حادثه شتافته بوده تا خودروی خود را که جلوی محل پارک بوده، به محل امنی منتقل کند.

این فرد در ادامه گفته است، با رسیدن به محل آتش‌سوزی متوجه جمعیتی شده که "با خوشحالی آتش گرفتن این محل را جشن گرفته بودند". او گفته است، اشکال تکنیکی در این محل منجر به آتش‌سوزی نشده، زیرا کلیه کابل‌های برق و گاز از کار افتاده بوده و امکان فعالیت نداشته‌اند.

افزایش شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان

شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در ماه‌های اخیر افزایش یافته است. به گفته توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، مرحله جدیدی در شکل ابراز مخالفت شهروندان این کشور با سیاست پناهجوپذیری دولت آغاز شده که با خشونت همراه است.

وزیر کشور آلمان تاکنون بارها در این رابطه ضمن ابراز نگرانی از افزایش شمار حملات علیه پناهجویان تاکید کرده است که "چنین برخوردی مطلقا قابل قبول نیست". او گفته است، برای نگرانی‌ها و انتقادهای شهروندان آلمان در رابطه با موضوع پناهجویی تفاهم کامل دارد، ولی "اعمال خشونت" را قابل پذیرش نمی‌داند.

"اشپیگل آنلاین" شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در سطح آلمان را در سال ۲۰۱۵ بیش از یک هزار مورد گزارش کرده است. بر اساس آمار اداره جنایی آلمان، در سال گذشته بالغ بر ۹۰۱ حمله علیه پناهجویان با انگیزه‌های راست‌گرایانه صورت گرفته است. در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۱۹۹ عملیات پناهجوستیزانه رخ داده که ۱۷۷ مورد آن از سوی راست‌گرایان افراطی انجام گرفته است.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...