کارت‌های اعتباری؛ هدیه اتحادیه اروپا به پناهجویان در ترکیه

19 شهریور 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اتحادیه اروپا در نظر دارد با دادن کارت‌های اعتباری به پناهجویان مستقر در ترکیه آنها را برای تامین مواد اولیه زندگی‌شان یاری رساند. اتحادیه اروپا اعلام کرده است که ۳۴۸ میلیون یورو صرف این اقدام انسان‌دوستانه خواهد کرد.

اتحادیه اروپا می‌خواهد با بودجه‌ای ۳۴۸ میلیون یورویی به تغذیه، مسکن و آموزش پناهجویان ترکیه کمک کند. کریستوس استیلیانیدس، کمیسر اتحادیه اروپا در امر کمک‌های انسان‌دوستانه این کمک را اقدامی بسیار فوق‌العاده ارزیابی کرده است.
کمیسر اتحادیه اروپا در امر کمک‌های انسان‌دوستانه در این باره می‌گوید: «این بزرگ‌ترین کمکی است که اتحادیه اروپا تاکنون انجام داده است.» این کمک مالی قرار است به فقیرترین قشرهای پناهجویان اختصاص یابد.
بودجه ۳۴۸ میلیون یورویی اتحادیه اروپا از صندوق یک میلیاردی این اتحادیه که به کمک به پناهجویان سوری در ترکیه اختصاص دارد، تامین می‌شود. حدود سه میلیون سوری پس از فرار از کشورشان به ترکیه پناهنده شده‌اند.
قرار بر آن است که به حدود یک میلیون پناهجوی سوری در ترکیه کارت‌های بانکی قابل استفاده در خودپردازها داده شود و ماهانه به حساب آنها مبلغی واریز شود. پناهجویان می‌توانند از این پول برای خرید خوراک، لباس، مسکن و آموزش کودکان خود استفاده کنند.
کریستوس استیلیانیدس، کمیسر اتحادیه اروپا در امر کمک‌های انسان‌دوستانه بر این نظر است که واریزکردن پول به حساب پناهجویان روشی صحیح است و به نیروی کار اضافی برای پرداخت پول به آنها احتیاجی نخواهد بود.
پناهجویان همچنین خود انتخاب می‌کنند که پول واریز شده را به مصرفی برسانند که بیشتر به آن نیاز دارند.
اعتراض ترکیه به نرسیدن کمک‌های تعیین شده از طرف اتحادیه اروپا
دولت ترکیه تاکنون بارها به اتحادیه اروپا اعتراض کرده که کمک‌های مالی به پناهجویان سوری در ترکیه که اتحادیه اروپا قول آن را بارها داده است، به موقع پرداخت نمی‌شوند. اتحادیه اروپا قول سه میلیارد یورو کمک مالی به حدود سه میلیون پناهجوی سوری در ترکیه را در سال جاری و سال آینده داده است.
اتحادیه اروپا با این اقدام بخشی از وعده خود مبنی بر کمک به پناهجویان سوری در ترکیه را عملی کرده است. اتحادیه اروپا تاکنون ۱۸۱ میلیون یورو کمک مالی به پناهجویان ترکیه پرداخت کرده است.
کمک‌های اتحادیه اروپا به دولت ترکیه پرداخت نمی‌شوند، بلکه به سازمان‌های امدادگر که به امور پناهجویان رسیدگی می‌کنند داده می‌شوند. البته اتحادیه اروپا قبول کرده است از مبلغ تعیین شده، ۳۰۰ میلیون یورو به وزارت‌خانه‌های آموزش و بهداشت ترکیه کمک کند.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...