هشدار سازمان امنیت داخلی آلمان در مورد فعالیت اسلام‌گرایان

22 بهمن 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

گروه اخوان‌المسلمین ظاهرا در تلاش است تا از طریق تأسیس مراکز عبادی جدید در ایالت زاکسن آلمان نفوذ خود را گسترش دهد. این گروه برای تحقق این هدف از نبود مراکز کافی اسلامی از سوی دیگر مسلمانان استفاده می‌کند.

سازمان امنیت داخلی آلمان در ایالت زاکسن آلمان با نگرانی ناظر نفوذ فزاینده گروه افراطی اخوان‌المسلمین در این ایالت است.
گوردیان مایر ـ پلات، رئيس سازمان امنیت داخلی آلمان در زاکسن می‌گوید، گروه اخوان‌المسلمین از طریق انجمن‌هایی مانند SBS در زاکسن که خود را مرکزی برای دیدار و گفت‌وگوی همه انسان‌ها صرف نظر از ملیت‌، زبان، قومیت ‌و مذهب‌شان معرفی کرده از کمبود مراکز عبادی برای مسلمانان بهره می‌برد تا کسانی که به عنوان پناهجو وارد آلمان شده‌اند را تحت تأثیر قرار دهد و ساختارهایی برای اشاعه تفکر اسلام سیاسی خود بنا کند.
اما به گفته گوردیان مایر ـ پلات این موضوع ربطی به سلفی‌ها یا تروریست‌های اسلام‌گرا ندارد. بلکه به گفته او "این موضوع ورای جهادگرایی است... هدف اخوان‌المسلمین ترویج شریعت در آلمان است."
آن‌ها قصد دارند ارزش‌های اصول اساسی آزاد و دمکراتیک در آلمان مانند آزادی مذهب یا برابری زن و مرد را پس بزنند. به همین دلیل است که سازمان اداره امنیت داخلی آلمان نیز این روند را زیر نظر دارد.
به گفته مایر ـ پلات، در حال حاضر در زاکسن املاک بزرگی خریداری می‌شود تا در آن مساجد یا مراکزی برای مسلمانان بنا شود. این اتفاق در لایپزیگ، ریسا، مایسن، پیرنا، درسدن، باوتسن و گورلیتس در حال روی دادن است.
او می‌گوید، آن‌ها پول زیادی در دست دارند و با‌ آن مشغول خرید اماکنی برای این منظورند.
مایر ـ پلات معتقد است که بیشتر مسلمانانی که راهی مراکز عبادی خود در آلمان می‌شوند نمی‌دانند با چه کسانی طرف‌اند.
به گفته او، در حالی که در غرب آلمان اتحادیه‌ها یا سازمان‌های اسلامی کافی برای تازه‌واردان مسلمان وجود دارد در شرق آلمان خلاء این گونه مراکز دیده می‌شود. به گفته او، گروه اخوان‌المسلمین "آشکارا تلاش می‌کند از این خلاء به نفع انحصارطلبی‌های خود استفاده کند."
انجمن SBS این اتهام را رد می‌کند. محمد ولن‌رویتر از این سازمان می‌گوید: «ما یک اسلام غیر سیاسی را نمایندگی می‌کنیم... ما صد در صد پیرو اصول دمکراسی هستیم.»
او با اشاره به این که این انجمن هم شامل "محافظه‌کاران و هم حامیان اسلام مترقی" است تأکید می‌کند که این تشکیلات کوشش می‌کند که در "میانه" این دو دیدگاه قرار بگیرد.
محمد ولن‌رویتر تأیید می‌کند که این سازمان به دنبال املاکی به ویژه‌ در مناطق غیر شهری برای خریداری است تا در آن جا مسجد و مراکز فرهنگی بنا کند اما توجیه می‌کند که "نیازی بزرگ" باعث چنین تصمیمی شده است.
SBS خود را در اینترنت انجمنی معرفی کرده برای ملاقات انسان‌هایی با زمینه‌های ملیتی، قومی و مذهبی متفاوت برای یک هدف: برقراری "ارتباط بین جمعیت قدیمی و مهاجران تازه‌وارد در سطح محلی و منطقه‌ای" و داشتن "سهمی فعال در یک همزیستی بهتر و مسالمت‌آمیزتر."

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...