پریا نوروزی از ایران در دیدار آنگلا مرکل با فوتبالیست های زن

14 شهریور 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

یکی از دهها فوتبالیستی که با انگلا مرکل صدر اعظم آلمان دیدار کرد، یک فوتبالیست زن ایرانی به نام پریا نوروزی است.

به گزارش رویترز، روز پنجشنبه در چارچوب برنامه ای با عنوان "کشف فوتبال" صدر اعظم آلمان میزبان فوتبالیست های زن از اروپا، خاورمیانه و آفریقا بود. در این مراسم که امسال با عنوان "پرواز و دوستی" در برلین برگزار شد، ۱۰۴ فوتبالیست زن شرکت داشتند و یک توپ امضا شده صورتی رنگ به خانم مرکل هدیه کردند.

پریا نوروزی ۲۸ ساله از ایران در این دیدار حضور داشت. خانم نوروزی عضو تیم ملی فوتسال بانوان ایران است. او در حاشیه این دیدار گفت: نه فقط در مورد فوتبال، هر ورزش دیگری به آدم اعتماد به نفس می دهد و برای ذهن و تن خوب است.

این دیدار در آستانه تورنمنت دوستانه فوتبال در برلین برگزار شد. پیش از دیدار فوتبالیست های زن با مرکل، تیم های فوتبال آلمان و ایران دیدار دوستانه ای داشتند.

قرار است چند مسابقه دیگر تا روز یکشنبه برگزار شود. از جمله در یکی از این بازی ها تیم ترکیبی از بازیکنان سودان، کنیا، لیبی، فلسطینی ها، افغانستان، یونان، ایتالیا و فرانسه خواهند داشت.

این برنامه که از سوی آلمان برگزار شده، کلاسهایی در زمینه دفاع شخصی، تبعیض های جنسی و دیگر موضوعهای اجتماعی مربوط به زنان خواهد داشت.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...