فرهنگ و هنر

یک پناهجوی بازداشتی در پاپوآ گینه نو برنده جایزه بین‌المللی کاریکاتور سیاسی شد. علی ۲۵ ساله با نام هنری "ماهی خورده شده" وضعیت غیرانسانی حاکم بر اردوگاه‌ها و بازداشتگاه‌های پناهجویان در جزیره مانوس را به تصویر کشیده است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از توقیف هفته‌نامه "یالثارات"، ارگان "انصار حزب‌الله" خبر داد. علت توقیف این نشریه، به ‌کار بردن "واژه‌ای سخیف" درباره برخی مهمانان جشن سینمایی حافظ است.

آکادمی اسکار صدها عضو جدید می‌پذیرد. شمار قابل توجهی از کسانی که به این آکادمی دعوت‌ شده‌‌اند زن و رنگین‌پوست هستند. فهرست‌ نامزدهای جایزه اسکار سال ۲۰۱۶ انتقادهای فراوانی را برانگیخته بود.

بیش از ۶ هزار نفر در بوگوتا، پایتخت کلمبیا لخت شدند تا در میدان بولیوار در مقابل دوربین اسپنسر تونیک، عکاس آمریکایی قرار گیرند. تاکنون ده‌ها هزار نفر در ۶۶ نقطه دنیا در پروژه‌های عکاسی او حضور یافته‌اند.

آرش در بخش ابتدایی گفت‌وگو با رادیو فردا به چگونگی همکاری با اسنوپ داگ خواننده معروف رپ آمریکایی در تک آهنگ Oh My God پرداخت. او همچنین از همکاری احتمالی خود با انریکه ایگلسیاس پرده برداشت.

با گذشت چند روز از نشست مطبوعاتی فیلم فروشنده اصغر فرهادی، حاشیه‌های این نشست هنوز خبرساز است. انتشار عکسی از خالکوبی ترانه علیدوستی موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های مجازی را به همراه داشت. یک مقام مسئول زنان در ایران، نشان این خالکوبی را تبلیغ آشکار سقط جنین نامیده است.

اصغر فرهادی دو جایزه‌ی کن برای فیلم "فروشنده" را احترامی به سینمای ایران دانست. شهاب حسینی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ شد و اصغر فرهادی کارگردان فیلم "فروشنده"، جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.

اودو لیندنبرگ، خواننده بزرگ راک آلمان ۵۰ سال است که می‌خواند و موفقیت‌هایش را جشن می‌گیرد. او دوره‌های سختی نیز در زندگی هنری‌اش داشته است. اودو لیندنبرگ اکنون ۷۰ ساله شده است. گالری عکسی در باره زندگی او.

صفحه1 از5


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...