عوارض لباس های تنگ برای خانم ها

11 مرداد 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان پوشیدن لباس های تنگ و چسبان مخصوصاً بین خانم ها رواج پیدا می کند و علاوه بر این عده ی زیادی از خانم ها برای فرم دادن به بدن ، لاغر شدن یا لاغرتر دیده شدن از لباس های تنگ یا گن های تنگ رایج در بازار استفاده می کنند.

با دقت بیشتر به دلایل به وجود آمدن این سبک پوشش و استفاده از این لباس ها به یک کلمه خواهیم رسید و آن هم ” زیبایی ” است.

 

زیبایی هشداری برای سلامتی خانم ها

زیبایی یکی از مفاهیم فلسفی و مفهومی پیچیده و انتزاعی است که میتواند یکی از خصوصیات فرد، حیوان، مکان، شی، یا ایده باشد که یک تجربه ادراکی از لذت و یا رضایت را در دیگران ایجاد مینماید.

سال هاست زیبایی مفهوم پیچیده ای برای بشر دارد و هرکس از دریچه نگاه خودش زیبایی را می بیند و مسلماً اختلاف نظر و سلیقه بین افراد بسیار زیاد و متنوع می باشد. اما اکثراً همه و همه به دنبال خلق زیبایی در خودشان و یا محیط اطرافشان هستند و بدین منظور هزینه و زحمت زیادی را متحمل می شوند.

 

زیبایی هشداری برای خانم ها

معمولاً توجه به زیبایی و آراستگی در بین خانم ها بیشتر است و عوامل بسیاری باعث این توجه شده که در این مطلب جایی ندارد . اما چیزی که واضح است و روزانه حتی پیرامون خود ما اتفاق می افتد و گاه باعث تعجب ما می شود رفتار افراطی بعضی ها در راه مد و زیبایی است که حتی سلامتی خودشان و اطرافیانشان را به خطر می اندازند و در این راه گاهی اتفاقاتی رخ می دهد که جبران ناپذیرند ؛ بسیاری از جراحی های زیبایی ، اسفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی شیمیایی و نامناسب ، داروهای زیبایی و لاغری ، برخی رفتار های نا مناسب و خطرناک که در سالن های آرایش انجام می شود و انتخاب لباس های نامناسب  ، تعدادی از این رفتار های افراطی می باشد که ممکن است خطرناک باشد و هشداری برای سلامتی خانم ها.

 

تنگ ترین راه همیشه بهترین راه نیست

بسیاری از افراد همیشه راحت ترین راه ها را برای رسیدن به هدفشان انتخاب می کنند. به طور مثال اگر خانمی که اضافه وزن دارد و از هیکل خوبی برخوردار نیست به فکر لاغری و تناسب اندام بیوفتد ، ابتدا انواع قرص های شیمیایی ، چسب های لاغری ، گن های تنگ و نا مناسب و جراحی ها را امتحان می کند و علاوه بر اینکه ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسد حاضر است هزینه های زیادی را بپردازد اما روش های دشوارتر و زمان بر را برای لاغری امتحان نکند ؛ از این روش ها می توان به تمرین های ورزشی و رژیم های غذایی مناسب اشاره کرد که اگر درست و علمی انجام شود نه تنها به فرد آسیب نمی رساند بلکه برای سلامت و تندرستی او هم مفید است. بنابرین پیشنهاد می کنیم برای لاغر شدن ، لاغرتر دیده شدن و یا فرم دادن به اندام های بدن همیشه تنگ ترین راه یا همان پوشیدن لباس ها و گن های تنگ و چسبان را انتخاب نکنید و کمی برای هدفی که دارید تلاش کنید . با روش های مناسب هم سالم تر خواهید بود و هم تناسب اندامی دائمی و ماندگار خواهید داشت.

 

لباس های تنگ ناخواسته !

پوشیدن لباس های تنگ همیشه خواست ۱۰۰ درصد خانم ها نیست ، گاهی یک لباس ، کفش یا حتی طلا و جواهر آنقدر نظرشان را جلب می کند که حتی اگر آن ها به سایز شخص نباشند ، حاضر می شوند یک یا دو سایز کوچکتر را خریداری کنند تا فقط یک بار هم شده آن را بپوشند و با حرفهایی مثل : ” حالا لاغر می شوم ” یا ” جا باز می کند ” خود را گول می زنند . پیشنهاد ما برای این اشخاص ، جستجو بیشتر در مراکز خرید و پیدا کردن سایز مناسب و یا مدل مشابه با سایز مناسب است این پیشنهاد هم برای جیب شما مناسب است و هم برای سلامت شما.

 

عوارض احتمالی برای تنگ پوش ها

بررسی ها در فضای مجازی ، کتاب ها و مقالات اینطور نشان می دهد که بسیاری از درد ها ، بیماری ها و حتی فلج شدن عضو ها ناشی از پوشیدن لباس های تنگ است !

اما خوبم اینطور ها هم فکر نمی کند ، چون اگر اینگونه بود مطمعناً دیگر لباس ها تنگ و چسبان تولید نمی شد و سازمان های بهداشت جهانی به فرهنگساری برای نپوشیدن این لباس ها مشغول می شدند ؛ ما شایع ترین و مهم ترین عارضه های ایجاد شده و مضرات پوشیدن این نوع لباس ها را توضیح خواهیم داد.

 

عوارض پوشیدن لباس های تنگ برای خانم ها

 

عوارض پوشیدن پیراهن ، تاپ ، تونیک و تی شرت های تنگ

تنگ بودن لباس هایی که در قسمت بالایی بدن مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است باعث اختلال در سیستم های گوارش ، تنفس و گردش خون شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

اگر یقه تنگ باشد

اگر یقه تنگ باشد و به گردن فشار وارد کند ممکن است باعث اختلالات بینایی شود یا با فشار مداوم به رگ های گردن در خون رسانی به مغز مشکل ایجاد می شود و نتیجه آن سردرد شدید خواهد بود.

 

اگر لباس تنگ باشد

فرضیه هایی حاکی از آن است که پوشیدن لباس‌ های خیلی تنگ در بلند مدت احتمال گسترش تومورهای سرطانی را در بافت سینه افزایش خواهد داد. این فرضیه ها با توضیح اینکه این نوع لباس‌ ها مانع از خروج ترشحات لنف شده و افزایش مواد سمی در بافت سینه زمینه مناسبی را برای ابتلا به سرطان سینه به وجود خواهد آورد. اما از آن جایی که هنوز شواهد کافی در تایید این نظریه ارائه نشده است نمی ‌توان به این نتیجه رسید که ارتباط مستقیمی بین پوشیدن لباس ‌های تنگ و ابتلا به سرطان سینه وجود داشته باشد و به همین دلیل نباید آن را به عنوان عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به این بیماری در نظر گرفت.

 

ریفلاکس یا ترش کردن به دلیل پوشیدن لباس های تنگ

لباس های تنگ با وارد کردن فشار به دستگاه گوارش مخصوصاً معده باعث بازگشت اسید معده به مری می شود و سوزشی در ناحیه فوقانی شکم یا ته گلو می شود که به آن ریفلاکس یا اصطلاحاً ” ترش کردن ” می گویند. این امر ممکن است تنفس را هم دشوار تر کند و به دیافراگم فشار وارد کند.

 

تراکم روده

افرادی که درگیر اختلالات روده چون سندرم روده تحریک پذیر هستند، بایستی لباس های تنگ را با احتیاط مصرف کنند. افزایش فشار داخل شکم در افرادی که ضعف روده دارند، بی اختیاری را تحریک می کند.

 

انسداد تنفس

از دیگر مشکلات پوشیدن لباس های تنگ می توان به تنفس های کم عمق اشاره کرد. زمانی که شما استنشاق می کنید، دیافراگم انبساط می یابد که این لباس ها از این اتفاق جلوگیری می کند.

 

پوشیدن لباس تنگ برای صرف غذا

معمولاً دیده شده کسانی که برای خوردن وعده های غذای سنگین از لباس های تنگ استفاده کردند دچار درد شدید در ناحیه شکم و نفخ شدید شدند.

 

عوارض پوشیدن شلوار ، لگ ، جوراب شلواری و ساپورت های تنگ

پوشیدن لباس های تنگ در قسمت پایینی بدن یعنی کمر به پایین که شامل دستگاه تناسلی ، پاها و قسمتی از دستگاه گوارش می باشد ، ممکن است عوارضی در تمام این قسمت ها ایجاد کند . مخصوصاً که پوشش های تنگ در قسمت پایین تنه چندین برابر دیگر قسمت ها رواج دارد . در ادامه توضیحات بیشتری را خواهید خواند.

 

مضرات پوشیدن ساپورت های تنگ برای بانوانعفونت قارچی در ناحیه تناسلی زنان

عفونت قارچی، نوعی عفونت تناسلی شایع در زنان است که اغلب با احساس خارش و سوزش همراه با ترشحات یا بدون ترشحات از واژن خود را نشان می دهد. بیش از اینکه عواملی مانند سن، ابتلا به بیماری، بارداری و… در ابتلا به عفونت قارچی موثر باشند، پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در بروز آن تاثیر بسزایی دارند. این عفونت قارچی به راحتی قابل درمان است و برای رفع آن می توان از داروهای ضدقارچ که به شکل کرم واژینال یا شیاف وجود دارند یا داروهای خوراکی و موضعی، استفاده کرد. مصرف نابجای داروها باعث مقاومت دارویی می شود و درمان را پیچیده و مشکل می کند. طی چند سال اخیر، گروهی از محققان در مورد قارچ های مخمری، روی واکسنی کار می کنند که مراحل آزمایشی خود را طی می کند و احتمالا این واکسن تا چند سال آینده وارد بازار می شود.

 

افزایش ضربان قلب

معمولاً با پوشیدن شلوارهای تنگ ضربان قلب افزایش نمی یابد مگر اینکه شلواری که به پا کردید ۲ یا ۳ سایز برایتان کوچک باشد . پس حتماً از سایز مناسب استفاده کنید.

 

اگر آلرژی دارید لباس تنگ نپوشید

لباس تنگ در افرادی که زمینه آلرژی دارند، باعث ایجاد اگزمای تماسی می‌شود، به خصوص اینکه لباس‌های زیر و بلوزها معمولا از جنس نخ نیستند و حتما در آنها از مواد نایلونی و پلاستیکی استفاده می شود. مشکل دیگری که لباس تنگ به خصوص وقتی مستمر و دائمی پوشیده شوند، ایجاد می‌کند، اختلال در جریان گردش خون است. عروق پوست، عروق بسیار ظریف و نازکی هستند که کار تغذیه و خون‌رسانی به پوست را بر عهده دارند. وقتی این عروق تحت فشار دائمی قرار می‌گیرند به تدریج تنگ و بسته می‌شوند. در نتیجه جریان خون بافتی که مورد فشار قرار گرفته است به هم می‌خورد و رشد پوست مختل می‌شود. به همین دلیل پوست هم می‌تواند به آسانی زخم شود و هم می‌تواند به دلیل نقص تغذیه‌ای که پیدا می‌کند دچار بریدگی ‌شود. گاهی حتی خود بیماران هم نمی‌دانند که تنگی لباس‌شان سبب ایجاد زخم و بریدگی در پوست شده است. این مشکلات در ابتدا خود را با سوزش و خارش نشان می‌دهند. در این صورت فرد باید بلافاصله لباسش را عوض کند تا اختلال جریان خون برطرف شود.

 

سوزش ، بی حسی و درد پاها

نشستن با لباس های تنگ می تواند باعث درد ران ها شود، چرا که عصب محیطی در این وضعیت فشرده می گردد و منجر به سوزش، بی حسی و درد پاها می گردد.این وضعیت مانند این است که اطراف ران خود را با نوارهای لاستیکی ببندید، این عمل باعث کاهش جریان خون و لخته شدن آن می گردد. استفاده بیش از حد از شلوار های تنگ ممکن است به دستگاه عصبی و گردش خون در پاها آسیب برساند و موجب بی حسی دائمی در پا شود.

 

عفونت مثانه و مجاری ادرار

شلوار جین تنگ می ‌تواند باعث عفونت مثانه در خانم ها شود. همیشه در اطراف مقعد، باکتری‌ هایی وجود دارند که این باکتری ‌ها می‌ توانند در اثر اصطکاک لباس به طرف واژن حرکت کنند و چون مجرای ادراری در خانم ها کوتاه است، خیلی سریع باعث عفونت ادراری می‌ شوند که نشانه آن خارش و تکرر ادرار است.

امیدواریم با جمع آوری و انتشار این اطلاعات در خوبم به انتخاب نوع پوشش و سلامتی شما کمکی کرده باشیم. اگر نکته ی دیگری به ذهنتان می رسد و یا تجربه متفاوتی داشتید در قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه آن را با ما در میان بگذارید .

 

خوبم

0 نظر 3110 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...