اولین مدل مسلمان هفته مد - مارک H&M

08 مهر 1394
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مارک H&M در کمپین تبلیغاتی خود از یک مدل مسلمان در هفته مد خود استفاده کرد. ماریا ادریسی در کنار مدل‌هایی مثل مدلینگ با یک دست مصنوعی، مدل با سندرم داون یا مدل‌های خاص و متفاوت دیگر در کمپین تبلیغاتی برترین برندهای دنیا شرکت کرد. و به عنوان اولین مدل مسلمان در هفته های مد حضور داشت.

 

ماریا در مصاحبه اش با مجله fusion می‌گوید :

هیچ نظر خاصی در این باره ندارم، شاید در ابتدا حضور زنی با حجاب در هفته مد فقط با اهداف تبلیغاتی خیلی سرو صدا به پا کند اما در نهایت این موضوع دستاورد بزرگی برای زنان با حجاب است.

همچنین ماریا ادریسی افزود: خب شاید عجیب باشد اما آنها در کمال احترام و مودبانه از من خواستند که قسمتی از گردن من موقع مدلینگ مشخص باشد.

ماریا ادریسی ۲۳ ساله اولین مدل مسلمان، از ۱۷ سالگی تصمیم گرفت که حجاب داشته باشد و رضایت والدین خود را در مورد حضور در هفته مد جلب کرد؛ و قادر به کارکردن با عکسان و کارمندان زن است. او می گوید: اگر عکاس مردی برای او انتخاب شود که با او احساس راحتی نکند به راحتی عکاس زنی را برای او جایگزین می کنند.

یک بار در حین عکاسی، عکاس خواست در بستن دستبند به مچ دست ماریا کمک کند که برای این کار خانمی را صدا زد به نظر ماریا این نشان دهنده احترام اطرافیان به انتخاب و حجاب اوست.

حجاب باعث نادیده گرفتن شدن زنان مسلمان نمی‌شود

همیشه این احساس اشتباه وجود داشته که زنان مسلمان با حجاب نمیتوانند در هفته های مد شرکت داشته باشند و حجاب باعث نادیده گرفن آنها می‌شود؛ مسلمانان بعد از مسیحیان یکی از بزرگترین جوامع دنیا را تشکیل می‌دهند بنا بر این برآورد شده است خرید پوشاک مسلمانان به تنهای تا سال ۲۰۱۹ بتواند ۴۸۴ میلیارد دلار درآمد زایی کند.

ماریا می‌گوید: هیچ تردیدی در مورد انتخابم ندارم گاها بعضی ها فکر می‌کنند زنان مسلمان را به اجبار مجبور به حفظ حجاب کرده اند اما اینطور نیست این انتخاب خود من است.زنان با حجاب میتوانند زیبا و آراسته به نظر برسند و هیچ تفاوتی با بقیه ندارند.

0 نظر 2437 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...