چگونه در دو دقیقه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

10 مرداد 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

در خصوص تاثیری که زبان بدن می تواند در تصویری که از ما در ذهن دیگران ایجاد می شود داشته باشد بسیار خوانده و شنیده ایم. نحوه ایستادن، نشستن و حرکات ما پیام های پر معنایی را در خصوص احساسات و تفکرات ما به دیگران القا می کند.

 

زبان بدن می تواند نشاندهنده اعتماد به نفس، ایجاد حس اطمینان، حل و فصل مجادلات، و برقراری ارتباط راحت تر و دوستانه تر با سایرین باشد. در عین حال، زبان بدن ما می تواند ما را در دید دیگران آدمی غیر حرفه ای و غیر قابل اعتماد جلوه دهد. پس باید از زبان بدن خود مطلع باشیم و از آن به درستی استفاده کنیم.

تمامی حرکات شما در برداشت دیگران از شخصیت و احساسات شما تاثیر مستقیم دارد. مخاطبین شما آگاهانه و ناآگاهانه پیام هایی که توسط زبان بدن شما به آنها منتقل میشود را دریافت می کنند و به نوعی شما را ارزیابی کرده و نحوه ارتباط خود با شما را بر اساس این پیام ها شکل می دهند. این ارتباط ها می تواند در حوزه های کاری، مصاحبه های شغلی و یا روابط شخصی نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

زبان بدن علاوه بر اینکه ویترینی برای وضعیت احساسی و درونی ماست، اگر آگاهانه مورد استفاده قرار گیرد می تواند طرز فکر ما را بهبود بخشد.

مطالعات نشان داده است که می توان از زبان بدن به عنوان ابزاری نمایشی برای دستیابی به اهداف استفاده کرد، ابزاری که حس اعتماد به نفس ما را افزایش داده و از استرس ما بکاهد. این مفهوم را "قدرت نمایی" می نامند و فقط دو دقیقه استفاده از آن می تواند تاثیری قابل توجه در حس اعتماد به نفس افراد ایجاد کند.

یکی از محققان دانشگاه هاروارد، ایمی کادی، در تحقیقات خود نشان داد که تاثیرگذارترین موقعیت این است که در حالیکه پاهایتان به اندازه عرض شانه باز است بایستید ، دستها را روی کمر بگذارید و سرتان را بالا بگیرید. این حالت شاید در ابتدا به نظرتان کمی اغراق آمیز و خنده دار بیاید، اما اگر فقط بتوانید دو دقیقه این وضعیت را حفظ کنید تاثیری قابل توجه را در طرز تفکر و احساس اعتماد به نفس خود متوجه خواهید شد.

ممکن است ایستادن در این وضعیت در ابتدا خیلی به نظر طبیعی نیاید، اما معمولا با این ژست در مقابل دیگران ظاهر نمی شوید. این حالت های "قدرت نمایی" معمولا در تنهایی و خلوت تاثیر گذار هستند. پس نگران اینکه ممکن است این حالت ایستادن شما چگونه تعبیر شود نباشید.

وقتی این حالت را در تنهایی تمرین می کنید قادر خواهید بود دو دقیقه آن را حفظ کنید و همچنین می توانید تمام تمرکز خود را بر حس کردن قدرت و اعتماد به نفسی که از این ژست در شما ایجاد می شود قرار دهید.

اگر بتوانید هر روز صبح پیش از آغاز کار و ارتباط با دیگران دو دقیقه در این وضعیت قرار گیرید تاثیر آن را در طول روز همراه خود حس می کنید. ولی گاهی نیز در موارد خاصی نیاز به افزایش حس اعتماد به نفس خود دارید مانند شرکت در جلسات مصاحبه، ارایه مطلب و یا سخنرانی، جلسات کاری مهم و یا ملاقات شخصی برای نخستین بار. در این مواقع نیز پیش از آغاز هر یک از موقعیت ها می توانید ژست قدرت نمایی خود را برای دو دقیقه تکرار کنید تا با اعتماد به نفس بیشتر جلسه را آغاز کنید.

با توجه به تاثیری که زبان بدن ما بر احساسات درونی ما دارد، با کنترل آن می توانیم تاثیر خود بر دیگران را تا حد ممکن مثبت کنیم.

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...