۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

05 مهر 1395
نویسنده :  
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اگر آمادگی دارید از خانه‌ی‌ خود خارج شوید و یک زندگی جدید را شروع کنید، شاید آگاهی از فهرست ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت همان چیزی باشد که دنبال‌اش هستید. شمار آدم‌هایی که در هر جایی از دنیا، غیر از موطن‌شان زندگی می‌کنند روز به روز بیش‌تر می‌شود.

آیا می‌توانیم سرزنش‌شان کنیم؟ اگر شانس زندگی بهتر درِ خانه‌تان را بزند، ولی لازمه‌اش این باشد که از کشورتان خارج شوید، چه برای کار و چه تحصیل، آیا دل‌تان می‌آید آن را رها کنید؟

آیا تاکنون سعی کرده‌اید خارج از کشورتان زندگی کنید؟ بسیاری از ما آرزو می‌کنیم در کشور دیگری زندگی کنیم که کار پردرآمدتری برای‌مان فراهم کند یا زندگی در آن‌جا آسان و دارای آینده‌ای روشن‌تر باشد، ولی همه‌ی ما این جرات را نداشته‌ایم تا روند مشقت‌بار و طولانی مهاجرت را پشت سر بگذاریم. پس باید چه کار کنیم؟ چسبیده‌ایم به همان خانه‌ی خودمان، با همان آدم‌ها، همان ترس‌ها و همان افسوس‌ها. به جای این‌ها، چرا به کشور جدیدی نقل مکان نکنیم؟ به نظر عالی است! به نظر امیدوارکننده است! و آری، به نظر می‌آید برنامه‌ای عاقلانه باشد!

راحت ترین کشور برای مهاجرت

همه‌ی ما ممکن است به دلایل مختلفی به کشوری جدید مهاجرت کنیم. برخی آدم‌ها کشورشان را برای کار در کشورهای دیگر ترک می‌کنند. برخی به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی و کسب مدارج بالاتر هستند. با این حال خیلی از آدم‌ها نیز فقط در آرزوی سفر و زندگی در یک کشور دیگر هستند؛ آیا با کسانی برخورد داشته‌اید که عاشق یک کشور خارجی هستند؟ به نظر می‌رسد مطالعه‌ی ۱۰ کشوری که بتوانید به آسانی و دزدکی واردشان شوید، برای‌تان خالی از لطف نباشد. البته، این فقط یک شوخی بود. ولی این‌ها کشورهایی هستند که به راحتی می‌توانید به آنها مهاجرت کنید. این کشورها را بر اساس “‌سهولت‌”‌ و مناسب بودن راه‌های پذیرش‌ مهاجر برای‌تان فهرست کرده‌ایم. البته یک کار ویژه هم برای‌تان کرده‌ایم و مزایای ترک موطن‌ و ورود به کشوری دیگر را نیز برای‌تان برشمرده‌ایم.

آیا می‌توانید حدس بزنید چه کشورهایی در این فهرست قرار دارند؟ متاسفانه، هم‌چنان با این‌که ایالات متحده خواستنی‌ترین کشور برای مهاجرت است، ولی رفتن به آن‌جا کار راحتی نیست. گرچه میانبرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند شانس‌تان را برای مهاجرت به ایالات متحده افزایش دهند.

بار و بندیل‌تان را جمع کنید، زیرا این ۱۰ کشور، راحت‌ترین کشورهای جهان از لحاظ پذیرش مهاجر هستند!

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۱۰. آرژانتین

آیا برای مهاجرت دنبال یک کشور پر از هیجان و گوناگونی هستید؟ آرژانتین منتظر شما است تا بروید و زیبایی‌های خداداد این کشور را کشف کنید. مهاجرت به آرژانتین مثل آب خوردن است. به عنوان شهروند مرکوسور (ساکنان کشورهای امریکای جنوبی)، اگر فقط پنج سال را بدون سوابق جنایی در آرژانتین زندگی کنید، به صورت خودکار ویزا و اجازه‌ی کار در این کشور را دریافت می‌کنید. مزایای این کشور چیست؟ آرژانتین دسترسی جهانی به خدمات بهداشت و درمان، آموزش، خدمات حقوقی رایگان، و حق دعوت از افراد خانواده را برای مهاجر فراهم می‌کند. فرآیند مهاجرت مثل آب خوردن، در عوض وارد شدن به دریایی از عشق و حال – فقط در آرژانتین.

۹. برزیل

پنجمین کشور بزرگ دنیا، در رتبه نهم راحت ترین کشور برای مهاجرت نیز هست. حتی صاحبان کسب و کار هم عاشق زندگی کردن در برزیل هستند زیرا این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد. البته صبر کنید، این کشور عملکرد فوق‌العاده‌ای نیز در اقتصاد جهانی دارد. به علاوه، این کشور مزایای بسیار دوست‌داشتنی دیگری نیز دارد: آفتاب گرم و ساحل. اگر بخواهم به برزیل بروم، می‌توانم به راحتی از کشورم دل بکنم! زیرا در این کشور به هر جا بروید، قطعا جای مناسبی برای خود خواهید یافت.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

۸. امارات متحده‌ی عربی

این کشور سرشار از نفت، یکی از کشورهایی است که می‌توانید به راحت‌ترین شکل برای همیشه در آن ساکن شوید. این کشور برای برطرف کردن نیاز شدید به نیروی کار، به شدت نیازمند نیروی انسانی است. همین مسئله کارگران آسیایی را به سمت این کشور جذب کرده است، و این افراد عموما تصمیم می‌گیرند در همین کشور ساکن شوند. با این برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها، و این جهش بزرگ در کسب و کار، آیا نمی‌توانیم امارت متحده‌ی عربی را “‌جنگل بتونی‌”‌ خاورمیانه بنامیم؟

۷. سوئد

وقتی صحبت آموزش و پروش به میان می‌آید، سوئد یکی از کشورهای مناسب در این زمینه به شمار می‌رود. می‌خواهید بدانید چرا؟ آنها خدمات آموزشی رایگان ارائه می‌دهند و دانش‌آموزان دبیرستانی برای رفتن به مدرسه ماهانه ۱۸۵ دلار امریکا دریافت می‌کنند! همین مسئله باعث شده است حجم عظیمی از مهاجران آرزو کنند روزی بخشی از جمعیت سوئد شوند. فرآیند مهاجرت به سوئد آن‌قدر آسان است که تنها برای این‌ کار باید یک تقاضانامه در اینترنت پر کنید. البته تقاضانامه برای متقاضیانی است که با یک شخص سوئدی یا هر شخصی که به صورت قانونی ساکن این کشور است، در ارتباط باشند. و البته، باید به سن قانونی بالای ۱۸ رسیده و گذرنامه‌ی ملی معتبر داشته باشید.

۶. ایتالیا

اگر می‌خواهید بخشی از تاریخ فرهنگی غنی و منحصربه‌فرد ایتالیا شوید، دست بجنبانید و راه بیفتید. تمام آن‌چه نیاز دارید این است که روند اخذ ویزا و اسناد لازم را طی کنید تا به عنوان یک مهاجر قانونی شناخته شوید. جای پای خود را با خرید یا اجاره‌ی یک ملک در این کشور سفت کنید. ایتالیا مرکز جذب گردشگر در اروپا است. ولی هنوز واقعا نتوانسته است از بحران ۲۰۰۸ کمر راست کند. ولی به ژلاتو (بستنی ایتالیایی)، پاستا و پیتزای واقعی، یک فنجان اسپرسو، مردان جذاب، و کولی‌ها فکر کنید! ایتالیا، ما داریم می‌آییم!

۵. نروژ

اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که در آن دائما آدم‌های شاد و خوش‌مشربی را ملاقات کنید که هرگز دزدی یا تیراندازی نمی‌کنند، نروژ بهترین کشور برای شما است. این کشور با چشم‌انداز زیبا، استاندارد بالای زندگی، و مدارس رایگان؛ فکر می‌کنم هرگز از انتخاب این کشور برای مهاجرت پشیمان نخواهید شد. ناگفته نماند، نروژ همان سرزمین عجایب مدرن است.

۴. استرالیا

استرالیا نه تنها کشوری است که به راحتی می‌توانید به آن‌جا مهاجرت کنید، بلکه هم‌چنین با اطمینان می‌توانید آن‌جا را خانه‌ی خود بدانید. استرالیا نه فقط سرزمین آرزوهای‌تان، بلکه سرزمین “‌دستیابی به اهداف زندگی‌تان‌” است. نظام آموزشی بی‌عیب‌ونقص، دستمزد عالی حتی برای کارآموزان، امکانات پزشکی عالی، و آدم‌های دوست‌داشتنی؛ چیز دیگری بیش از این از استرالیا نمی‌‌خواهم! بیش‌تر مهاجران فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای به‌دست می‌آورند که به زندگی‌شان ثبات و استحکام می‌بخشد. و برای برخی دیگر، جایی است که می‌توانند عشق زندگی‌شان را پیدا کنند. وای!

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۳. نیوزلند

نیوزلند به دنبال جمعیت جوان‌تری از کارگران می‌شود. و شاید به همین دلیل، به راحتی مهاجران را در کشور خود می‌پذیرد. نیوزلند نسبت به وسعت‌اش، هم‌چنان فقط ۵/۴ میلیون نفر جمعیت دارد که در مقایسه با کشورهای دیگری نظیر استرالیا با ۱/۲۳ میلیون نفر، جمعیت بسیار کمی دارد. خرید زمین در نیوزلند ارزان‌تر از استرالیا است. اگر در این کشور قصد راه‌اندازی کسب و کار دارید، به احتمال زیاد به موفقیت خواهید رسید. طبق گزارش‌ مجله‌ی سیاست خارجی در ۲۰۱۰، نیوزلند به دلیل رشد سریع اقتصادی‌اش، یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است.

۲. بلژیک

فکرش را نمی‌کردید، نه؟ بلژیک دومین کشور دست‌یافتنی جهان برای مهاجران است که سرانه‌ی بیش‌ترین اعطای شهروندی را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. هم‌چنین بلژیک توزیع‌کننده‌ی شماره‌ی یک شکلات و الماس در جهان است. بنابراین، چرا نباید کسی دل‌اش بخواهد به بلژیک برود؟ به هر حال، به راحتی می‌توانید روند اخذ ویزای اقامت در بلژیک را طی کنید و هم‌زمان برای دریافت اجازه‌ی کار نیز اقدام کنید. اگر هم‌چنان دنبال کار می‌شد، اداره‌ی مهاجرت بلژیک یک ویزای موقتی برای‌تان صادر می‌کند. شاید بلژیک کشور کوچکی باشد، ولی بهترین شکلات و الماس دنیا را برای‌تان فراهم می‌کند.

۱. کانادا

آری، کانادا هم‌چنان مطلوب‌ترین جای دنیا برای مهاجران است زیرا کشوری است که راحت‌تر از هر جای دیگر در دنیا مهاجر می‌پذیرد. به همین دلیل عنوان نخست و راحت ترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص می دهد. درست مثل بیش‌تر کشورهای این فهرست، تا وقتی که فرد ماهر و آماده‌ی یادگیری چیزهای جدید باشید، کارفرمایان شما را به عنوان بخشی از کسب و کار‌شان می‌پذیرند. این کشور فرصت‌های شغلی بی‌شماری به کارگران ماهر از هر گوشه‌ی دنیا ارائه می‌کند. شغل‌های پردرآمد، نرخ تورم و مالیات پایین، وضعیت بهداشت و نظام آموزشی سطح بالا؛ دیگر چه می‌خواهید؟ کانادا بهترین جای کره‌ی زمین برای مهاجرت است!

 

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی   bazdeh.org

منبع: اینسایدرمانکی

0 نظر 4479 بازدیدها
برچسب :
امیر هادوی

نوشتن نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.


سایت ایرانیان آلمان برای ایرانیان ساکن آلمان و همه فارسی زبانانی که نیاز به اطلاعات دقیق و متمرکز در مورد آلمان دارند، راه اندازی شده است.

لذا از همه شما عزیزان می خواهیم تا با ما در ارتباط باشید و ما را از نیاز ها و نظرات خود آگاه سازید تا در جهت بهتر شدن محتوا گام برداریم.

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها نشان رضایت شماست. جزئیات بیشتر...